Oyun

Minecraft Nedir? Nasıl Oynanır?

Minecraft nedir diye hiç merak ettiniz mi?

Özgür. Yaratıcı. Sonsuz. Bunlar, mağazalarda bulacağınız geleneksel oyunlarla ilişkilendirdiğiniz, birkaç hafta oynadığınız ve ardından toz toplamak için bir rafa attığınız kelimeler değil. Minecraft’ta hayal gücünüzün yettiği sürece oyun devam ediyor.

Minecraft’ın geleneksel oyun kurallarını neden bozduğunu anlamak için, Minecraft’ın bir oyun değil, bir oyuncak olduğunu anlamanız gerekir. Minecraft, Lego’nun modern, dijital karşılığıdır. Bu dijital küpleri alıp kalbinizin arzu ettiği her şeyi inşa ediyorsunuz. Minecraft doğada bağımlılık yaparken, tüm doğru nedenlerle bağımlılık yapar. Minecraft, ham, filtresiz yaratıcılığı ifade etmenin bir aracıdır ve aksi takdirde mümkün olmayan şeyleri yaratmak için hayal gücünüzün potansiyel olarak kullanılmayan bölgelerini keşfetmenize izin verir.

Minecraft Nedir?

Minecraft Oyun Modları

Minecraft’ın iki farklı modu vardır. Hayatta Kalma ve Yaratıcı. Hayatta Kalma Modu “geleneksel” oyundur. Rastgele oluşturulmuş bir dünyada başlıyorsunuz ve hayatta kalmak için gerekli malzemeleri toplamanız gerekiyor. Bu sarf malzemelerinin hepsi, oyuncu tarafından, tüm dünyayı keşfederek kazanılır. Mağara sistemleri, zindanlar ve uçsuz bucaksız dünyalar boyunca ilerledikçe ve ileriye doğru gittikçe arkanıza dönüp baktığınızda koca bir dünya inşa ettiğinizi görürsünüz.

Yaratıcı Mod size sonsuz olasılıklar dünyası sunar. Önceden ortaya çıkan dünya, çeşitli dünya yaratma seçenekleri kullanılarak sonsuza dek özelleştirilebilir. Bu seçenekler dağların ne kadar masif olabileceğini, okyanusların ne kadar geniş olduğunu özelleştirmeye kadar gider. Okyanus olup olmamasını bile özelleştirebilirsiniz. Dünya, kreasyonlarınız için boş, geniş ve açık bir kanvas oluşturmanıza izin verecek şekilde tamamen düz hale getirilebilir.

Resmi site için buraya bakabilirsiniz.

Sınırsız

Daha önce Minecraft’ı anlamadıysanız, şimdi anlayabilirsiniz. Bu “dijital Lego” nun cazibesi geniş ve gerçekten sonsuzdur. Herhangi bir cinsiyete ve herhangi bir yaş grubuna ilham verebilir. Minecraft’ın dili sınırsız ve evrenseldir. Ham yaratıcılık, özellikle yaratımlarınızın tek sınırı olan dijital bir evrende sınır tanımıyor. Minecraft’ın tek kısıtlaması zaman. Aksi takdirde, sınırsızdır ve daha da iyi kılan bazı harika kısayollar ve hileler vardır.

İlgili  Microsoft, OneDrive için iki yeni özellik duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir