Oyun

The Division 2: Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Ubisoft’un en çok beklenen yeni oyunlarından biri, 2016’da piyasaya sürülen, şimdi çok popüler olan ilk oyunun devamı The Division 2’dir.

Mevcut oyun 20 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya, tutkulu bir topluluğa sahip ve hala Global Events şeklinde güncellemeler ve yeni içeriklerle destekleniyor. Yeni içerikler çok uzun sürmeyecek olsa da, ajanlar yakın zamanda tamamen yeni bir dünyaya sahip olacak.

İşte The Division 2 hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey.

The Division 2, E3 2018’de Açıklandı

Yılın ilk büyük oyun şovuna girdiğimizde, herkesin kesin olarak bildiği isimdi. Oyunun kendisi Microsoft’un Xbox basın toplantısında dünyaya açıklandı ve ilk büyük soruyu cevapladı.

The Division 2, Washington D.C’de geçiyor. Zaman çizgisi, ilk oyundan altı ay sonrasıdır.

Yukarıdaki videoda gösterilen ilk oyun, The Division’ın şu anki oyuncularına çok tanıdık geliyor; siper tabanlı mücadele ve takımlar sistemi hala oyunda. Şehrin yanı sıra, çevreye yapılan diğer büyük değişiklik havadır.

Kar, The Division 2’nin “tarihin en sıcak yazlarından biri” sırasında gerçekleştiği gibi görülmeyecek.

The Division 2 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

E3’ten önce bile Ubisoft, mevcut mali yılın bitmesinden önce piyasaya sürmeyi istediği The Division 2 için planlanan programı açıklamıştı.

Bu, oyunun 15 Mart 2019’da planlanmış bir çıkış tarihi demektir. Yani önümüzde hala beklememiz gereken süre var. Ancak bu yıllar değil, aylar..

Standart sürüm için 200 TL civarında fiyat tutacağını varsayabiliriz, ancak gerçek fiyatlandırma henüz açıklanmadı.

The Division 2’ye Giden Yol

The Division 2'ye Giden Yol

The Division 2 çıkışına daha birkaç ay olsa da, Ubisoft oyunun yol haritasını hazırlamaya başladı bile. Hatta The Division’ın ilk baskısına yeni bir Shield Challenges özelliği eklediler; Bunların kilidini açarak, lansmanda The Division 2 için kendinize özel oyun içi öğeler elde edebileceksiniz.

İlgili  The Division 2 için Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Ayrıca Xbox, PC veya PS4’te denemek isteyen herkese açık olan, lansman öncesi bir beta sürümü de var. Şu anda bunun için bir tarih yok ama kayıt sayfasına gidip bilgilerinizi gir.

En son raporunda Ubisoft, beta kayıtlarının şirketin tarihindeki herhangi bir oyundan daha yüksek olduğunu doğruladı. Önceki kayıt The Division idi ve devamı için kayıtlar zaten dört kat daha yüksek.

The Division 2 Oyuniçi, Oyun Sonu ve Lansman Sonrası İçerik

Ubisoft, ilk oyunda iki yıllık bir yolculuğa çok şey kattı ve devamı için onun bazı yönlerini ele almak için adımlar atıyor.

İlk kez, The Division 2’ye baskınlar geliyor. Şu anda bununla ilgili tüm bildiğimiz, ajanların bir kısmının erişebileceği. Bu, tam bir ek ücretsiz hikaye görevleri, harita genişletmeleri ve oyun modları içerir. Ayrıca ekstra bir satın alma olarak kullanılabilecek bir yıllık bir geçiş var, ancak bunun ne içereceğini henüz bilmiyoruz.

Oyunsonu içeriği de baskınlar ile birlikte “yepyeni zorluklar ve ilerleme sistemleri ve sürprizler” getirecek.

Bir PvP ortamı olacak ve haritadaki en iyi yağma yerini bulacaksınız. Ancak ilk oyunda, özellikle daha düşük seviyeli ve solo oyuncular için her zaman harika bir deneyim olmadığını görmezden gelmek imkansız.

Division 2’deki DZ deneyimi yenilenmiştir, bu sayede her seviyedeki oyuncular bu keyfi yaşayabilirler. Ama bunun ne anlama geldiğini henüz bilmiyoruz.

Tek oyunculu deneyimi düşünmek de önemlidir. Division 2, arkadaşlarıyla oynamak için harika bir deneyim olurken, Ausgamers’la yapılan bir röportajda Ubisoft, tüm şeyi tek başına oynayabileceğinizi doğruladı.

Hikaye ilerlemesinin tamamını oyunun sonuna kadar oynayabilirsin ve sonra oyunun içeriğine tek başına devam edebilirsin. Ama aynı içeriği iki, üç ya da dört oyuncu ile beraber de yapabilirsin. Şahsen ben bir Co-op oyuncusuyum, eklenen sinerji ve gerçeği düşünüyorum. Diğer insanlarla birlikte oynadığınızda daha zengin bir deneyim haline getiriyor. 

Daha fazla bilgi ve haberler için buraya bakabilirsiniz.

İlgili  The Division 2 için Beta Süreci Şubat'ta Başlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir