Connect with us

Arama yapın

Sosyal Ağlar

Facebook Messenger Masaüstü uygulaması artık Windows ve Mac’te kullanılabilir

Facebook Messenger Masaüstü

Zoom’un gizlilik ve güvenlik uygulamaları nedeniyle video konferans hizmetlerini kullanmaktan rahatsızsanız Facebook Messenger’ı deneyebilirsiniz.

Facebook, geçen yıl F8 konferansında duyurduktan sonra Mart ayında masaüstü için Messenger uygulamasını yayınlamıştı, ancak kullanılabilirliği bir kaç ülke ile sınırlıydı. Ancak, Facebook’un masaüstü için tek başına Messenger uygulamasının artık tüm Windows ve Mac kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini duyurması nedeniyle bu durum değişti.

Facebook‘a göre,

İnsanlar her zamankinden daha fazla, fiziksel olarak ayrı olsalar bile, değer verdikleri insanlarla iletişimde kalmak için teknolojiyi kullanıyor. Geçen ay, Messenger’da sesli ve görüntülü arama yapmak için masaüstü tarayıcılarını kullanan kişilerde %100’den fazla artış gördük. Şimdi MacOS ve Windows için uygulamalarla sınırsız ve ücretsiz grup video görüşmeleri de dahil olmak üzere Messenger’ın en iyileri masaüstüne geliyor.

Uygulama, web versiyonunun yaptıklarını yapıyor, mesajlaşma ve grup video görüşmelerin destekleniyor ve Zoom‘un aksine, en fazla 8 katılımcı ile sınırlı. Bununla birlikte, tarayıcınızı her zaman açık tutmak istemiyorsanız, kontrol etmeye değer olabilir. Uygulama, Microsoft Store veya Mac App Store üzerinden indirilebilir durumdadır.

İlgili  Kurtarma Modunu Kullanarak Mac Başlangıç Sorunlarını Düzeltme
Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Cloud

İnsanlar her zamankinden daha fazla, yüz yüze görüşmektense Zoom gibi web konferansı yazılımları ile yapılan sanal toplantıları kullanıyorlar. İlgili  Kurtarma Modunu Kullanarak Mac Başlangıç...

Bilim

Bugün SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na yanaşmak üzere bir roket fırlatacak. Ve bu durum şirket için her zamanki işlerden biri gibi görünse de, bu sefer...

Android

Android 11 için 3 Haziran’da yapılacak olan tanıtım etkinliği küresel salgın ve George Floyd’un ölümü nedeniyle ertelendi. İlgili  Facebook Nedir?

Google

Netflix Party Chrome eklentisi ile siz ve davet ettiğiniz arkadaşlarınızın uzaktan bir araya gelip Netflix’i izleyebilirsiniz. İlgili  En iyi Zoom Alternatifleri - 2020