Sosyal Ağlar

Facebook Messenger Masaüstü uygulaması artık Windows ve Mac’te kullanılabilir

Zoom’un gizlilik ve güvenlik uygulamaları nedeniyle video konferans hizmetlerini kullanmaktan rahatsızsanız Facebook Messenger’ı deneyebilirsiniz.

Facebook, geçen yıl F8 konferansında duyurduktan sonra Mart ayında masaüstü için Messenger uygulamasını yayınlamıştı, ancak kullanılabilirliği bir kaç ülke ile sınırlıydı. Ancak, Facebook’un masaüstü için tek başına Messenger uygulamasının artık tüm Windows ve Mac kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini duyurması nedeniyle bu durum değişti.

Facebook‘a göre,

İnsanlar her zamankinden daha fazla, fiziksel olarak ayrı olsalar bile, değer verdikleri insanlarla iletişimde kalmak için teknolojiyi kullanıyor. Geçen ay, Messenger’da sesli ve görüntülü arama yapmak için masaüstü tarayıcılarını kullanan kişilerde %100’den fazla artış gördük. Şimdi MacOS ve Windows için uygulamalarla sınırsız ve ücretsiz grup video görüşmeleri de dahil olmak üzere Messenger’ın en iyileri masaüstüne geliyor.

Uygulama, web versiyonunun yaptıklarını yapıyor, mesajlaşma ve grup video görüşmelerin destekleniyor ve Zoom‘un aksine, en fazla 8 katılımcı ile sınırlı. Bununla birlikte, tarayıcınızı her zaman açık tutmak istemiyorsanız, kontrol etmeye değer olabilir. Uygulama, Microsoft Store veya Mac App Store üzerinden indirilebilir durumdadır.

İlgili  Mac'inizdeki Silinen Dosyaları Kurtarın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir