Sosyal Ağlar

Instagram’dan Fotoğraf İndirmek Mümkün!

Instagram üzerinde ki fotoğrafları bilgisayarınıza veya hesabınıza kaydetmek istiyorsanız bu oldukça kolaydır.

Instagram, kendi fotoğraflarınızı indirmeyi ve diğer kullanıcıların fotoğraflarını işaretlemeyi kolaylaştıran bazı yararlı özelliklere sahip, ancak normal bir web sayfasından bir görüntüyü kaydederek, yalnızca herhangi bir kullanıcının fotoğrafını indirebilmenizi önler. Daha sonra alacağımız bazı geçici çözümler var, ancak kendi hesabınıza gönderdiğiniz fotoğraflar için en basit Instagram fotoğraf kaydetme yöntemiyle başlayalım.

Instagram Kendi Fotoğrafınızı Kendi Mobil Cihazınıza Kaydetme

Instagram'dan Fotoğraf İndirmek Mümkün!

Var olan bir fotoğrafı, uygulama içi filtreden herhangi birini kullanmadan veya değişiklik yapmak için düzenleme özelliklerini kullanmadan yüklerseniz, cihazınızda bunun bir kopyası zaten vardır. Ancak doğrudan uygulama üzerinden fotoğraf çektirenler veya Instagram filtrelerini ve bunlara uygulanan efektleri kullanarak mevcut olanları karşıya yükleyenler için, gönderilmekte olan bitmiş ürünün bir kopyasını kaydetmek, basit bir ayarı açarak kolayca ve otomatik olarak yapılabilir.

İşte yapılacaklar:

 1. iOS cihazında profil sekmenize gidin.
 2. Ayarlarınıza erişmek için sağ üst köşedeki dişli çark simgesine dokunun.
  • Not: Android cihazı kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı menü simgesine dokunarak Orijinal Fotoğraflar’a kaydırmanız gerekebilir.
 3. Orijinal Fotoğrafları Kaydet’in (Ayarlar altında) yanında bir düğmeyle işaretlenmiş bir seçenek görene kadar sonraki sekmede aşağı kaydırın.
 4. Mavi göründüğü şekilde açmak için Orijinal Fotoğrafları Kaydet öğesine dokunun.

Bu ayar açık olduğu sürece, tüm yayınlarınız otomatik olarak, mobil cihazınızın fotoğraf albümü uygulamasında “Instagram” etiketli yeni bir fotoğraf albümüne veya klasörüne gönderilirken kopyalanır. Bu, Instagram uygulamasına eklediğiniz, cihazınızda yüklediğiniz ve cihazınızda yüklediğiniz filtreleme efektleri ve bunlara uygulanan efekt efektleriyle cihazınız üzerinden yüklediğiniz tüm yayınlar için geçerlidir.

Uygulama İçinde Yeniden Ziyaret Etmek için Diğer Kullanıcıların Fotoğraflarını (Ve Videoları) Kaydet

Instagram'dan Fotoğraf İndirmek Mümkün!

Instagram artık doğrudan uygulamaya yerleşik bir kaydetme özelliğine sahip. Yakın zamana kadar, Instagram uygulamasında başka bir kullanıcıdan bir fotoğraf veya videoya yer işareti koyabilmenin tek yolu, bunu beğenerek ve daha sonra beğendiğiniz yayınlara ayar sekmesinden erişerek oluyordu.

İlgili  Dondurulan Instagram Hesabını Aktifleştirmek

Instagram’ın kaydetme özelliği için yapmanız gereken iki adım:

 1. Uygulamanın içinde kaydedilen gönderiyi tekrar ziyaret edebilmek için internet bağlantısına ihtiyacınız var
 2. Kaydedilen resim, onu gönderen kullanıcı onu silmeye karar verirse, potansiyel olarak kaybolabilir. Unutmayın, yer imi özelliğini kullanmak yalnızca fotoğrafın bir bağlantısıdır – hesabınıza veya cihazınıza hiçbir şey kaydedilmez.

Instagram’ın Yeni Kaydetme Sekmesi Nasıl Kullanılır?

Yeni Kaydet sekmesi, her kullanıcının profilinde yatay menüdeki doğrudan fotoğraf beslemesinin üzerinde küçük bir yer imi simgesi olarak görünür. Diğer kullanıcıların profillerinde kaydetme sekmesini göremezsiniz, ancak oturum açmışken kendi profilinizde görebilirsiniz. Bu, yalnızca kaydettiklerini görebilmenizi sağlamaktır.

Instagram’da bulduğunuz herhangi bir yayını kaydetmek için sağ alt köşedeki yer işareti simgesine dokunun. Kayıt sekmenize otomatik olarak eklenecek ve onu gönderen kullanıcıya herhangi bir bildirim gönderilmeyecektir.

Diğer Kullanıcıların Instagram Resimlerini Kaydetme

Instagram'dan Fotoğraf İndirmek Mümkün!

Bilgisayarınızdaki bir fotoğrafın üzerine sağ tıklayıp Farklı Kaydet’i denediyseniz veya bir mobil web tarayıcısında görüntülerken bir fotoğrafa dokunup basılı tutarak denemeye çalışmışsanız, muhtemelen merak etmişsinizdir. Neden hiçbir şey çıkmıyor?

Instagram, kendi fotoğraflarınızın kopyalarını cihazınıza kaydettiğinizde veya uygulamada onlara yer işareti ekledikçe, ancak uygulamada yayınlanan herhangi bir içeriğin sahipliğini talep etmediğiniz için olabilir, bu nedenle diğerlerinden izin almak size kalmıştır.

Bununla birlikte, başlangıçta belirtildiği gibi, bu engeli atlamanın yöntemleri var. Kullanıcıların bunu her zaman yapmasına rağmen, sahibinin bunu bilmemesi ve başkaları tarafından kullanılmasına izin verilmemesi durumunda Instagram şartlarına aykırı olduğunu unutmayın.

Ekran Görüntüsü Almak

Belki bir başkasının Instagram fotoğrafının bir kopyasını hızlı bir şekilde kaydetmek için en kolay gayri resmi yolu bir ekran görüntüsü almak ve daha sonra onu kırpmak için bir fotoğraf düzenleme aracı kullanmaktır.

Görüntü Dosyasını Bulmak için Sayfa Kaynağını Görüntüleme

İlgili  Instagram Hesapları Nasıl Ele Geçirilir?

Bir bilgisayara erişiminiz varsa, sayfa kaynağındaki görüntü dosyasını tanımlayarak bir Instagram fotoğrafını kaydedebilirsiniz.

 1. URL’yi kopyalamak ve kendinize bir e-postaya yapıştırmak için Instagram uygulamasındaki herhangi bir fotoğraf gönderisindeki üç noktaya dokunun.
 2. Instagram’ı masaüstü web’den görüntülüyorsanız, herhangi bir gönderinin alt kısmındaki üç noktaya dokunup gönder sayfasını görüntülemek için Yayına git öğesine dokunabilirsiniz.
 3. Masaüstü web’deki fotoğraf URL’sine eriştiğinizde, sağ tıklayıp tüm kodla yeni bir sekme açmak için Sayfa Kaynağını Görüntüle’yi seçin.
 4. Görüntü dosyası .jpg ile biter. Ctrl + F veya Cmd + F tuşlarına basarak ve arama alanına .jpg yazarak anahtar kelime bulucu işlevini kullanabilirsiniz.
 5. Bulduğunuz ilk .jpg resim dosyası olmalıdır. İmlecinizi kullanarak, https:// instagram öğesinden her şeyi vurgulayın. .jpg ve kopyalayın.
 6. Web tarayıcınızın URL alanına yapıştırın ve görüntünün göründüğünü göreceksiniz. Bu düğmeyi tıklatarak sağ tıklayıp bilgisayarınıza kaydetmek için Farklı Kaydet’i seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir