Teknoloji

CES Nedir? Bilmeniz Gerekenler!

The Consumer Electronics Show her yıl Ocak ayının başında gerçekleşir ve CES sırasında tüm teknoloji haberlerini takip etmek gerçekten zordur.

İçerik

CES Nedir?

CES “Consumer Electronics Show” (Tüketici Elektroniği Şovu)’dur. Her yıl Ocak ayının başında Las Vegas’ta düzenlenir.

Tüketici Teknolojileri Birliği’ne göre CES’e 182.000’den fazla kişi katılırken, 4.400’den fazla şirket ürünlerini sergiliyor. Bireyler ve şirketler katılmak için dünyanın her yerinden geliyorlar.

Toplam 2.75 milyon metrekareden fazla alan oluşturan Las Vegas Convention Center (LVCC) ve Sands Expo merkezini kapsayan iki büyük gösteri katlarında yer almaktadır. Bunun da ötesinde birçok şirket, ürünlerini yalnızca davetle gösterdikleri otellerde özel süitlere sahiptir.

CES’e Nasıl Katılabiliriz?

Üzgünüz! İsme rağmen, CES aslında tüketiciler için değil. Tüketici elektroniği etrafında toplanmış, tüketicilere yönelik bir gösteri değil, endüstri kongresidir. Teknoloji gazetecilerinden büyük şirketlere, girişimcilere, tedarikçilere, alıcılara ve diğer şirketlere kadar herkesi bir araya getiriyor.

Kayıt olmak ve kabul edilmek için, endüstri kimlik bilgileriniz ile Tüketici Teknolojileri Derneği’ni ikna etmeniz gerekir.

CES’in Amacı Nedir?

CES bir endüstri toplantısıdır. Medyada bizler için, yıl boyunca piyasaya sürülebilecek çeşitli farklı ürünlere uygulamalı bir göz atma şansıdır. Mağazalarda görünmeden önce yeni ürünleri duyabilir veya görebiliriz.

Büyük gösteri aynı zamanda teknoloji endüstrisine, 5G, Nesnelerin İnterneti, akıllı ev teknolojisi, kendi kendini süren otomobiller, akıllı şehirler, özel dronelar ve 8K TV’ler gibi büyük yeni teknolojilerine ev sahipliği yapıyor.

İlgili  Windows 10 Yeni Başlat Menüsü tasarımı test kullanıcıları için yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir