Teknoloji

Disney+ için desteklenecek platformlar açıklandı

Disney bugün, yaklaşmakta olan Disney+ abonelik hizmeti için ilk çıkışını onayladı ve hangi cihaz ve platformlara erişebileceğini belirtti.

Hizmet, ABD’de 12 Kasım’da ayda 6,99 dolar (veya yıllık olarak 69,99 Dolar) olarak hizmet verecek. Kanada, Hollanda, Avustralya ve Yeni Zelanda, Kasım ayında Disney+ sistemine erişebilecek. Şirket, Disney’in ilk piyasaya çıkmasından sonraki iki yıl içinde çoğu küresel pazarda Disney+ ‘ı sunmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca, ayda 12,99 dolarlık bir Disney+, Hulu ve ESPN+ paketinin geleceğini de belirtti.

“Disney+, 12 Kasım’da ABD’ye paralel olarak Kanada ve Hollanda’da piyasaya sürülecek ve ayda 8,99CAD (veya yıllık 89,99 ABD Doları) ve aylık 6,99 Euro (veya yıllık 69,99 €) olarak fiyatlandırılacak.  Bir sonraki hafta, Disney+ 19 Kasım’da Avustralya’da ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürülecek ve aylık 8.99AUD (veya yıllık 89.99 $) ve aylık 9.99NZD (veya yıllık 99.99 $) olarak fiyatlandırılacak.”

Daha da önemlisi Disney, kullanıcıların her gün kullandıkları cihazların çoğunda Disney+ ‘a erişmelerini sağlayacak diğer şirketlerle anlaşmalar sağladığını da doğruladı.

Çıkış yaptığında Disney+ bu platformlarda kullanılabilir durumda olacak:

  • Apple TV (tvOS)
  • Android mobil cihazlar
  • Android TV
  • Chromecast
  • Masaüstü web tarayıcıları
  • iPad (iPadOS)
  • iPhone (iOS)
  • PlayStation 4
  • Roku TV
  • Xbox One

Amazon’un Fire TV cihazı maalesef bu listede  yok, en azından şimdilik. Disney+ ‘ın yayına girdiği zaman eklenme ihtimali var.

Disney, müşterilerin doğrudan iOS dahil olmak üzere birkaç platformda servise abone olabileceğini söyledi. Disney ayrıca, içeriğini Apple TV uygulamasıyla bütünleştirmeyi planlıyor, böylece film, orijinal yapım ve dizilerin izlenmesi önerilen diğer şeylerin arasında görünecek.

Bir Disney sözcüsü Verge‘ye, Disney’in Apple TV Kanalları veya Amazon Prime Kanalları gibi “kanal” pazarlarıyla ilgili ilan edecek hiçbir şeyi olmadığını söyledi. En azından bir web tarayıcısı açmak zorunda kalmadan servise hızlı ve kolay bir şekilde abone olabilirsiniz.

İlgili  Windows 10 2004 Güncellemesi Nedir ve Neden Yüklemeliyiz?

Disney’in D23 konferansında bu hafta Disney+ hakkında daha fazla şey görüp duyacağız. Uygulamada, Disney’in başlıca markalarının her biri için özel bölümler bulunacak, çevrimdışı indirmeleri destekleyecek ve 4K HDR’de belirli içerikleri yayınlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir