Teknoloji

Microsoft, İsrail merkezli IoT güvenlik şirketi CyberX’i satın aldı

Birçok global müşteriye sahip olan siber güvenlik platformu geliştiren CyberX, Microsoft tarafından satın alındı.

CyberX, IoT / OT risklerini azaltmak ve maliyetli kesintileri, güvenlik ve çevresel olayları, fikri mülkiyet hırsızlığını ve operasyonel verimsizlikleri önlemek için bir siber güvenlik platformu geliştiren İsrail merkezli bir girişimdir. CyberX müşterileri ilk 10 global ilaç şirketinden üçünü, ilk 10 ABD enerji hizmetinden üçünü; ABD Enerji Bakanlığı dahil olmak üzere birçok devlet kurumu; Avrupa ve Asya-Pasifik’teki ulusal elektrik ve gaz tesisatları firmalarından oluşmaktadır.

Bu yılın Şubat ayında CyberX, IoT için Microsoft Azure Güvenlik Merkezi ile ortak müşterilere yönetilen ve yönetilmeyen tüm IoT cihazlarında birleşik bir güvenlik görünümü elde etmesini sağlayan yeni bir API düzeyinde entegrasyon duyurmuştu. Geçen ay Microsoft’un CyberX’i almayı planladığı da bildirilmişti. Dün Microsoft, mevcut Azure IoT Güvenlik özelliklerini tamamlamak için CyberX‘i satın aldığını doğruladı. CyberX platformu, hem bulut bağlantılı hem de hibrit destekleyen sistemlerde bulunmaya devam edecek.

CyberX, Microsoft’un kullanıcıları, uç noktaları, uygulamaları, verileri ve daha fazlasını kapsayan tehdit korumada geniş IoT güvenlik portföyüyle daha fazla entegre olduğundan müşterilerimize daha fazla değer sunmaya devam edeceğiz. – Microsoft.

2018’de Microsoft, önümüzdeki dört yıl boyunca müşterilerinin işlerini dönüştürmelerine yardımcı olacak 5 milyar dolarlık Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) yatırım yapacağını açıklamıştı. Microsoft’un IoT platformu bulut, işletim sistemi ve cihazlara yayıldı, bu nedenle boyut, teknik uzmanlık, bütçe, endüstri veya diğer faktörlerden bağımsız olarak herhangi bir müşteriye bütünsel IoT çözümleri sunacak şekilde konumlandırılmış durumdadır.

İlgili  Windows 10 20H2 Güncellemesi (2009): Yenilikler ve Değişiklikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir