Windows Hata Çözümleri

“Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu” Probleminin Çözümü

Windows 10 işletim sistemini yükleme veya yükseltme sırasında Windows Media Creation Tool kullanırken bir kullanıcının karşılaşabileceği birkaç sorun vardır.

Bu yazı, Windows 10’u yüklemek için USB yükleme ortamı oluştururken karşılaşabileceğiniz 0x80042405 – 0xA001A sorunu hakkında sorun çözme konusundadır

İlgili  Media Creation Tool ile Windows 10'u USB'den Yüklemek

Media Creation Tool Hatası – 0x80042405 – 0xA001A

Media Creation Tool, Windows kullanıcıları için harika bir yardımcı programdır ve pek çok kullanıcının bilgisayarlarına Windows yüklemesine yardımcı olmuştur.

0x80042405 – 0xA001A hatası, USB donanımı ile ilgili bazı sorunlar nedeniyle kullanıcılar tarafından karşılaşılan yaygın bir hatadır.

Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1- USB sürücüsünü yeniden biçimlendirmeyi deneyin. Bilgisayarım’ı açın, USB sürücünüzü sağ tıklayın ve Format’ı seçin. FAT32’yi sürücü tipi olarak seçin ve Hızlı Biçim seçeneğinin işaretini kaldırın. Şimdi Media Creation Tool’u tekrar çalıştırmayı deneyin ve sizin için çalışıp çalışmadığını görün. Muhtemelen, sürücünüzü FAT32 olarak biçimlendirmek, uygun bir tip verecek ve sürücü ile ilgili herhangi bir sorun çıkaracaktır.

2- Bu sizin için işe yaramadıysa, birçok kullanıcı tarafından çalıştığı bildirilen başka bir düzeltmeyi deneyebilirsiniz. İlk düzeltmeyi takip edin ve sürücünüzü yeniden biçimlendirin. Şimdi Media Creation Tool’un en son sürümünü USB sürücüsüne kopyalayın. Aracı sürücünün içinden çalıştırın.

3- Hiçbir şey çalışmıyor gibi görünüyorsa, hala bir çözüm var. Ve bu üçüncü parti bir araç kullanıyor. Ancak bunun için Windows 10 Kurulum Diski ISO dosyasını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekecek.

İlgili  Windows 10 1809 Sürümü için ISO Dosyasını İndirebilirsiniz

Medya Oluşturma Aracındaki ikinci seçeneği kullanarak ISO dosyasını indirebilir ve daha sonra önyüklenebilir bir USB oluşturmak için bu ISO’yu kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz araçlar Rufus veya Universal USB Installer’dır. Her iki araç da ücretsiz indirilebilir ve kullanımı çok kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir