Windows Hata Çözümleri

Windows 10 Bu bilgisayar sıfırlanıyor takılma sorunu

Windows 10 Bu bilgisayar sıfırlanıyor takılma sorunu

Windows 10’da bu bilgisayar sıfırlanıyor ekranında takılma sorunu mu yaşıyorsunuz? Bilinen bir sorun olduğu için yalnız değilsiniz.

Bu durum, Windows 10 sürüm 2004 ile onaylanmış bir sorun olduğu için bu konuda tek yaşayan siz değilsiniz. Ancak bu adımlar ile geçici çözüm sağlayabilirsiniz.

Windows 10’da Bu Bilgisayarı Sıfırla Özelliği

Windows 10’da Bu bilgisayarı sıfırla özelliği; performans sorunları, aşırı bellek kullanımı, beklenmeyen pil bitmesi gibi yükleme sorunlarını gidermek için yerel olarak mevcut veya bulut indirme kullanarak cihazınızı fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamanıza yani format atmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir özelliktir.

İlgili  Bu Bilgisayarı Sıfırla nedir ve nasıl kullanılır?

Ancak, Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesini (sürüm 2004) çalıştıran bir bilgisayarınız varsa ve “Bu Bilgisayarı Sıfırla” özelliğini kullanmayı denerseniz, Bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu, Hiçbir değişiklik yapılmadı hata mesajı alabilirsiniz. Microsoft destek web sitesine göre, belirli sürümü çalıştıran bilgisayarlarda başarısız olmasına neden olan belirli donanım yapılandırmalarında bir sorun var demek.

Bu sorunla uğraşıyorsanız, mevcut kurulumu onarmak için Komut İstemi ile Deployment Image Servicing and Management (DISM) komut satırı aracını ve dolayısıyla “Bu Bilgisayarı Sıfırla” özelliğini kullanmalarını tavsiye ediliyor. DISM, yöneticilerin Windows Kurtarma Ortamı, Windows Kurulumu ve Windows PE (WinPE) dahil olmak üzere sistem görüntülerini hazırlamasına, değiştirmesine ve onarmasına olanak tanıyan Windows 10’da yerleşik bir araçtır, ancak herkes bunu genel sistem sorunlarını onarmak için kullanabilir.

Bu Windows 10 yazımızda, Microsoft’un Bu Bilgisayarı Sıfırla özelliğiyle ilgili soruna önerdiği geçici çözümü anlatıyoruz.

Windows 10 Bu Bilgisayar Sıfırlanıyor Takılmasının Çözümü

Windows 10 sürüm 2004’te “Bu Bilgisayarı Sıfırla” özelliğini onarmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Başlat’ı açın.
  2. Komut İstemi’ni arayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.
  3. Sıfırlama özelliğini düzeltmek için aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın:
    dism /online /cleanup-image /restorehealth
  4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Adımları tamamladıktan sonra, bilgisayarınızı sıfırlamak için Bu bilgisayarı sıfırla özelliğini kullanabilmeniz gerekir.

Mayıs 2020 Güncellemesi ve Ekim 2020 Güncellemesi aynı çekirdek ve dosya sistemini paylaşsa da, sorunun yalnızca 2004 sürümünü çalıştıran bilgisayarları etkilediği de biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir