Windows Hata Çözümleri

Windows Aktifleştirme 0x800704cF Hatasının Çözümü

Windows Aktivasyon sistemi zaman zaman anahtarınızın geçerliliğini kontrol eder. Bu kılavuzda, Windows Etkinleştirme Hatası 0x800704cF’nin nasıl düzeltileceğini paylaşacağız.

Alabileceğiniz hata:

  • You must use a valid product key to activate Windows, Windows Activation Error 0x800704cF.

Windows Aktifleştirme 0x800704cF Hatasının Çözümü

Windows Etkinleştirme Hatası 0x800704cF

Önereceğimiz ilk şey, Windows 10 Etkinleştirme Sorun Gidericisi’ni Ayarlar> Güncelle ve Güvenlik> Etkinleştir aracılığıyla çalıştırıp ardından Sorun giderme’yi seçmektir. Bu sorunu otomatik olarak çözebilmeli ve Windows’u etkinleştirebilmelidir.

Bunun başarısız olması halinde, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Ürün anahtarınızı bilgisayardaki not defterine not edin.
  2. Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik> Aktivasyon’a gidin.
  3. Ürün anahtarını değiştir’i seçin ve ardından 25 karakterli ürün anahtarını girin.

Ürün anahtarınız, Windows’la birlikte satın aldığınız onay belgesinde, bilgisayarınızla birlikte gelen paketlerle birlikte veya bilgisayarınızın arkasına veya altına eklenmiş olan Orijinallik Sertifikası’na (COA) sahip olmalıdır.

Bu, Windows 10 bilgisayarınızdaki aktivasyon işlemini yeniden başlatır. Microsoft, anahtarları onayladığında, Windows’unuzu aktif hale getirir. Anahtarın geçerli olmadığını söylemesi durumunda, yeni bir tane satın almanız gerekebilir.

Ancak orjinal olduğundan emin olduğunuz Windows 10 Pro bilgisayarda böyle bir etkinleştirme hatası aldıysanız, bugün açıklanan Microsoft probleminden kaynaklı olabilir. Bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir