Windows Hata Çözümleri

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xC000007B Hatasının Çözümü

Bir program veya oyun başlatmaya çalışırken, Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xC000007B hatasını içeren iletişim kutusu görürseniz, uygulama Windows 10 mimarisiyle uyumlu değil demektir.

Alabileceğiniz hata mesajları:

  • Uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc000007b). Uygulamayı sonlandırmak için Tamam düğmesini tıklatın.
  • The application was unable to start correctly (0xC000007B)

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc000007b)

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xC000007B) Hatasının Çözümü

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b

0xC000007B diğer birçok programla birlikte çalışırken, bir 32 bit sistemde 64 bit üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmış bir uygulamayı çalıştırmayı denediğinizde gelir. Sistem, 64-bit anlamına gelen DLL’yi yüklemez ve bu nedenle sonlandırma durumuna geçer. Bunun dışında, NTStatus.h dosyasına da işaret ederseniz, bunun bir dosya bozulması durumu olabileceği anlamına gelir.

Uygulamayı Yönetici Ayrıcalıkları ile Yükleme

Windows 10 bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygulamayı Yönetici ayrıcalıklarıyla yükleyin. Üzerine sağ tıklayabilir ve ardından Yönetici Olarak Çalıştır’ı seçebilirsiniz. Hesabınız normal bir hesapsa, sizden istendiğinde şifresini girin.

Gerekli Programları Yükleme ve Güncelleme

Birçok zaman programın sürücülere sahip olması ve düzgün çalışabilmesi için yazılımın desteklenmesi gerekir. Her zamanki kurulum bununla ilgilenirken, anormal bir sorunla karşı karşıya olduğumuzdan, bazı manuel kontroller yapma zamanı.

Doğru sürücüleri yükleyin

Bazı üst düzey uygulamalar ve oyunların çalışması için doğru ve geçerli sürücülere sahip olması gerekir. Microsoft, bu Windows Donanım Kalitesi Laboratuarları testine veya WHQL Testine sahiptir. Bu, sürücülerin doğru deneyimi sağladığından ve sertifikasyondan önce uygun testlerden geçtiğinden emin olur. Sürücüleri yüklerken, bu Windows için nitelikli sürücüler olduklarından emin olun.

DirectX’i güncelleyin, indirin ve yükleyin

Microsoft DirectX, Microsoft tarafından geliştirilen ve 3D oyunlar ve HD videolar gibi ağır multimedya uygulamaları için donanım hızlandırması sağlayan bir teknoloji paketidir. Windows 10, Directx 12’ye sahip olsa da, daha önceki sürümde DirectX 11 kullanılmıştı.

Microsoft DirectX End-User Runtime’ı yükleyin

Microsoft DirectX End-User Runtime sürümü, 9.0c sürümüne ve DirectX’in önceki sürümlerine güncellemeler sağlar. İndirmek ve hemen yüklemek için bu bağlantıyı takip edin.

.NET framework yükleyin veya güncelleyin

Bu framework uygulama ve oyun geliştirme sırasında kullanılır. .NET Framework’ü Yükleme veya Güncelleştirme kolaydır. .NET kurulumu veritifaction aracını kullanarak da doğrulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir