Windows Hata Çözümleri

“Bu Windows kopyası orijinal değil” Probleminin Çözümü

Windows kopyanız düzgün şekilde etkinleştirilmediyse, Windows “orijinal değil” mesajlarını gösterir. Ürün etkinleştirme, Microsoft’un yasal olarak Windows aldığınızı ve aynı ürün anahtarının kullanıldığı bilgisayar sayısını sınırladığınızı bilmesi için gereklidir.

“Bu Windows kopyası orijinal değil” sorununu çözmezseniz, hata iletilerinin ötesinde başka şeyler de olabilir. Windows kopyanız etkinleştirilmediyse, bilgisayarınız sizi her saat başı uyarabilir veya arada sırada yeniden başlatabilir veya kalıcı bir siyah masaüstü oluşturabilir veya bazı Windows güncellemelerini yüklemenizi engelleyebilir.

Hata Mesajı

Hata, Windows sürümüne bağlı olarak farklıdır. Örneğin, Windows 7 Build 7601 orijinal değilse, bu hatayı görürsünüz:

Windows 7
Build 7601
Bu Windows kopyası orijinal değil

Bu Hatayı Neden Görüyorsunuz?

“Bu Windows kopyası orijinal değil” gibi bir hatanın en olası nedeni, yasal olarak orijinal olmadığı içindir! Bu, geçerli bir ürün anahtarı olmadan Windows’u yüklediyseniz, ancak daha sonra işletim sistemini bir keygen yardımcı programı veya başka bir hack kullanımı yoluyla etkinleştirildiğini düşünerek kandırır.

Ne yazık ki, böyle hackler genellikle çalışırlar. Bununla birlikte, Windows bilgisayar korsanlığını tespit ederse — ki bu genellikle Windows Güncelleme’yi kullanırsanız geçerli olur — size çeşitli mesajlar yoluyla bildirilir.

Bu aktivasyon hatalarının daha az yaygın bir nedeni, kötü amaçlı yazılımın bilgisayarınıza bulaştığından, önceki geçerli etkinleştirme dosyalarının artık bozuk veya eksik olduğu ve Windows’un Windows kopyanızın gerçekliğini doğrulayamadığı bir durumdur.

“Bu Windows kopyası orijinal değil” Probleminin Çözümü

“Bu Windows kopyası orijinal değil” mesajını düzeltmeye çalışabileceğiniz birçok şey vardır, ancak her yöntem “resmi” değildir.

Geçerli Bir Ürün Anahtarı Girin

Geçerli Bir Ürün Anahtarı Girin

Windows’u ilk kurduğunuzdan bu yana bilgisayarınızı ilk kez kullanıyorsanız ancak ürün anahtarını henüz girmediyseniz, “orijinal değil” hatalarını kaldırmanın en iyi yolu Windows’u etkinleştirmek için ürün anahtarınızı girmektir.

İlgili  Windows'da PDF dosyası oluşturmak

Windows ürün anahtarınızı Windows 10, 8, 7 ve Vista’daki Denetim Masası’ndan değiştirebilirsiniz. Windows XP ürün anahtarını değiştirmek kayıt defteri aracılığıyla yapılır.

Windows’da farklı bir ürün anahtarı girmenin başka bir yolu, Çalıştır iletişim kutusudur. WIN + R ile açın ve ardından aşağıdakileri girin, ardından Enter tuşuna basın:

slui.exe 3

Sonra karşınıza gelecek ekranda Windows için geçerli lisans bilgilerinizi girmeniz  gerekmektedir.

Problem yaşarsanız yorum kısmından bize yazabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir