Windows Hata Çözümleri

ERR QUIC PROTOCOL ERROR Hatasının Çözümü

Google Chrome’da ERR QUIC PROTOCOL ERROR hata mesajını alırsanız, siteleri açamıyorsunuz demektir. 

Hata mesajı:

This site can’t be reached, The webpage at [website URL] might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address, ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR

ERR QUIC PROTOCOL ERROR Hatasının Çözümü

Siteye ulaşılamazken bu mesajı görürsünüz. Ancak, sitenin kapalı olmadığını ancak yine de bu mesajı gördüğünüzü biliyorsanız, sorunu çözmeniz gerekir.

ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR

1- QUIC Protokolünü Devre Dışı Bırakın

ERR QUIC PROTOCOL ERROR Hatasının Çözümü

Wikipedia’ya göre QUIC, Google Chrome’da UDP üzerinden iki uç nokta arasında bağlantı kurmak için kullanılan bir deneysel taşıma katmanı ağ protokolüdür. Geliştirme tarafında bir sorun varsa, Google Chrome’da herhangi bir web sitesini açarken bu hata mesajını alma şansı vardır. Bu nedenle, bu deney protokolünü tarayıcınızda devre dışı bırakabilir ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Google Chrome’u açın ve bunu adres çubuğuna girin:

chrome://flags/

Ardından, Deneysel QUIC protokolünü arayın.

Açılır menüyü genişletin ve Devre Dışı Bırak’ı seçin. Şimdi, tarayıcıyı yeniden başlatmanız gerekiyor.

2- VPN / Proxy’yi Devre Dışı Dırakın

Kullanıcı hesaplarını ayırt etmek için belirli bir yöntem kullanan bazı İSS’ler vardır. Güvenlik amacıyla, kullanıcının interneti kullanmadan önce bir giriş istemi de vardır. Bu durumda, ISS tarafından sağlanan kullanıcı hesabınıza giriş yapmak için bir kullanıcı adı ve şifreniz olmalıdır. Eğer buna sahipseniz, önce giriş yapmanız gerekmektedir.

Basit bir çözüm, kullanıcı hesabınıza giriş yaparken VPN veya Proxy’nizi devre dışı bırakmak olacaktır. ISS’yi ilk kez kullanıyorsanız ve bir kullanıcı adınız veya şifreniz yoksa, ISP’nize böyle bir protokolün olup olmadığını sorun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir