Windows Hata Çözümleri

Windows Aktivasyon Hatası 0xC004F211 Çözümü

Windows yüklediyseniz veya yükselttiyseniz ve bu işlem Etkinleştirme Hatası 0xC004F211 ile sonuçlanırsa, Windows 10 bilgisayarınızdaki bazı donanımların değiştiği anlamına gelir. Kısa bir süre önce eski bir donanımı yükseltmiş veya kaldırmış olabilirsiniz, bu nedenle Windows yeni bir bilgisayarda anahtarın kullanılıp kullanılmadığını belirleyemez. Bu kılavuzda, Windows Etkinleştirme Hatası 0xC004F211’i nasıl düzelteceğimizi paylaşacağız.

Cannot activate Windows 10. Try activating again later. If that doesn’t work, contact support. Error code: 0xC004F211.

Windows Aktivasyon Hatası 0xC004F211 Çözümü

Windows 10’unuzun orijinal bir anahtarı olsa bile, etkinleştirilemez. Yapmanız gereken ilk şey, Windows 10 Etkinleştirme Sorun Gidericisi’ni çalıştırmaktır. Sorunu çözmezse, bu Windows 10 Etkinleştirme Hatası’nı düzeltmek için neler yapabileceğinizi görelim.

Hatanın Sebebi

Anakartınızın değiştirilmesi gibi önemli bir donanım değişikliğiniz varsa, küçük donanım değişiklikleri etkinleştirme konusunda herhangi bir sorun oluşturmazken, bu sorun olabilir. Windows Aktivasyon sistemi bunu yeni bir donanım olarak ele alacak ve yeni bir lisansa ihtiyacınız olacak.

Windows Etkinleştirme Hatası 0xC004F211 Çözümü

Microsoft’un sunduğu bir istisna var. Donanım değişikliğinden önce bir Microsoft hesabına bağlandıysanız, aynı lisans anahtarını yeniden kullanabilir ve Windows’u yeniden etkinleştirebilirsiniz. Microsoft buna bir istisna yolu diyor. Tek yapmanız gereken Windows Etkinleştirme sorun gidericisini çalıştırmak.

Nadiren de olsa, Windows 10 bilgisayarında bir Microsoft hesabı olsa bile, Windows hiç etkinleştirilmediyse, bu çözüm çalışmayacaktır.

Yeni bir Windows lisansı satın almak için Başlat düğmesi> Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Etkinleştir’i seçin ve ardından Microsoft Mağazası’na Git’i seçin.

Yeni lisansınızı aldıktan sonra, Güncelleme ve Güvenlik> Etkinleştir’e geri dönün ve ardından Ürün anahtarını değiştir’i seçin. Yeni bir anahtar ile güncelleyin ve Windows otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Bundan sonra, bir Microsoft hesabı oluşturduğunuzdan veya mevcut yerel hesabınızı çevrimiçi hesabınıza bağladığınızdan emin olun. Sistem anahtarı ve hesabı bağladıktan sonra, donanımınızı değiştirseniz bile, aktivasyon sorunu durumunda yeni bir lisans satın almanız gerekmeyecektir.

İlgili  Windows'ta bu araç bilgisayarınızı güncelleştiremez problemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir