Connect with us

Arama yapın

Windows Rehberi

Windows 10 başlangıçta açılan programları kapatma

Windows 10 başlangıçta açılan programları kapatma

Windows 10 başlangıçta açılan programları kapatma ile bilgisayarınızı ilk açtığınızda açılan programları seçebilir ve Windows 10 başlangıç işlemini hızlandırabilirsiniz.

Windows 10’da başlangıçta hangi uygulamaların çalışacağını seçmeyi kolaylaştırmak için yeni ayarlar sayfası getirmiş durumda ve bu ayarları nasıl kullanabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Windows 10‘da başlangıçta çalışan uygulamaların sayısı çoksa, bilgisayarınızın açılması daha uzun sürecek ve pil ömrünün de daha kısa sürdüğünü görebilirsiniz.

Bu durumda, başlangıçta hangi programların çalışmasına izin verildiğini kontrol etmek için Ayarlar uygulamasındaki Başlangıç sayfasını kullanabilirsiniz. Tabii ki, bu ayarları yönetmek için Görev Yöneticisi’ni kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak tercih edilen yöntem Ayarlar’ı kullanmak olacaktır.

Windows 10 Başlangıçta Açılan Programları Kapatma

Başlangıç programlarını kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Windows 10’da Ayarlar’ı açın.
  2. Uygulamalar’ı tıklayın.
  3. Başlangıç seçeneğine tıklayın.
  4. Başlangıçta kapatmak istediğiniz programlar için Açık / Kapalı düğmesini kapatın.

Windows 10 Başlangıçta Açılan Programları Kapatma

Adımları tamamladıktan sonra, kapattığınız programlar artık Windows 10 başlangıç sırasında çalışmayacaktır.

Bu programları tekrar açmak isterseniz de aynı sayfada ki Açık / Kapalı düğmelerini Açık hale getirebilirsiniz.

İlgili  Windows 10'da hızlı bir şekilde büyük boyutlu klasörleri silebilirsiniz
Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  Windows 10'da hızlı bir şekilde büyük boyutlu klasörleri silebilirsiniz

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  Windows 10 Yapı 18298 (1903) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  Windows 10'da...

Cloud

Zoom ekran paylaşımı ile görüşme sırasında masaüstünüzü tüm katılımcılarla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. İlgili  Windows 10 2004 Nasıl Yüklenir? (Mayıs 2020 Güncellemesi)