Windows Rehberi

Windows 10’da şifresiz giriş özelliği nasıl etkinleştirilir?

Windows 10 2003 sürümü artık şifreleri tamamen yok etmek için bir özellik içeriyor. Peki bu özelliği nasıl etkinleştirebiliriz?

Her ne kadar Windows 10, 2003 sürümünden itibaren cihazınızı şifre olmadan kullanmak için biyometrik kimlik doğrulama özelliğini kullanabilse de Microsoft, bir cihaza tamamen şifresiz giriş yapmak için yeni bir özellik ekleyerek güvenliği artırmak için bir adım daha ileri gidiyor.

Bu özellik “Cihazınızı şifresiz yapın” olarak biliyor ve etkinleştirildiğinde, bilgisayarınızda yapılandırılan tüm Microsoft hesaplarını Windows Hello modern kimlik doğrulamasına geçirmekte.

Bu yazımızda, Windows 10 2003’de bilgisayarınızı parola olmadan kullanmanıza izin veren özelliği etkinleştirme adımlarını göstereceğiz.

Windows 10’da Şifresiz Giriş Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 10’da şifresiz kimlik doğrulamasını etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Windows 10’da Ayarlar’ı açın.
  2. Hesaplar üzerine tıklayın.
  3. Oturum açma seçeneklerine tıklayın.
  4. “Cihazınızı şifresiz yapın” bölümünün altında ki ayarı etkinleştirin.

Windows 10'da Şifresiz Giriş Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Adımları tamamladığınızda, cihazınızda bulunan Microsoft hesapları, PIN, Parmak İzi veya Windows Hello yüz tanıma kullanarak modern bir kimlik doğrulama yöntemine geçer.

Bir parmak izi okuyucunuz veya Windows Hello kameranız yoksa, Windows 10’da bir PIN ayarlayarak hala şifresiz giriş yapabilirsiniz.

Bu özellik, Windows 10’un 2020’de gelecek 2003 güncelleştirmesinin 18936 sürümünü dağıtmasıyla ortaya çıktı. Bu ayarları göremiyorsanız, bu özelliği destekleyen sürümü çalıştırmıyor olabilirsiniz.

İlgili  Windows 10 bad system config info çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir