Windows

Alexa, Windows 10’un Kilit Ekranına Gelebilir

Amazon’un ses asistanı olan Alexa Windows 10’un kilit ekranına gelebilir. Windows 10 yeni Insider sürümünde yapılan küçük değişiklik, kilit ekranında “üçüncü taraf dijital asistanlar” olmasına izin veriyor.

Microsoft, artık bir dijital asistan olarak Cortana’da çok büyük iddalarda bulunmuyor. Alexa’ı Windows 10 için zaten indirebilirsiniz. Ama artık Cortana, bilgisayarınızın kilit ekranına erişen tek sesli asistan olmayacak.

Bu değişiklik, Windows 10 Insider 18362.10005 sürümünde geldi. Küçük düzeltmelerin bir listesine gömülen Microsoft’un blog yayını, bu güncellemenin şunları içerdiğini belirtiyor:

Üçüncü taraf dijital asistanların seslerini kilit ekranı üzerinde etkinleşmesini sağlayan bir değişiklik yapıldı.

Bu yoruma göre, Amazon Alexa’nın kilit ekranına artık erişebileceği anlaşılıyor. Amazon’un tek yapması gereken bu özelliği etkinleştirmek. Google (hatta Apple) da bununla bütünleşebilir ancak yalnızca Amazon Alexa için Windows 10 uygulaması bulunuyor.

Bu özellik, 2019’un ikinci yarısına ulaşacak olan ve muhtemelen 2019 Ekim’inde ortaya çıkacak olan Windows 10 1909 sürümü için geçerli durumdadır. Alexa, bu yılın ilerleyen aylarında bilgisayarınızın kilit ekranına gelebilir.

Windows 10 Alexa

İlgili  Microsoft, Windows 10 için yeni uygulama simgelerini tanıttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir