Windows

İşte Windows 10’un yeni Başlat Menüsü ve Dosya Gezgini!

Microsoft, yeni Başlat menüsü, Dosya Gezgini ve içerik menüsü dahil olmak üzere Windows 10’a gelen yeni tasarımların görsellerini gösterdi.

Windows 10 kısa süre önce bir milyar aktif kullanıcıyı aştı ve Microsoft, gelecekteki sürümlerde gelecek yeni özellikler ve arayüz değişikliklerine kısa bir bakış sağlayan bir video yükleyerek bunu kutladı.

Microsoft’un Windows ve Aygıt Direktörü Panos Panay tarafından Instagram’da yayınlanan bir videoda, Canlı Döşemeler’den Windows 10’un renk temasını (karanlık ve aydınlık) alan bloklarda geleneksel simgelere taşınan yeni bir Başlat menüsünü ortaya çıkıyor. Yeni değişiklik, bir uygulamanın hızlı bir şekilde taranmasını ve bulunmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

https://www.instagram.com/p/B97VqkXg0iN/

Şirket ayrıca Akıcı Tasarım sistemi ile bağlam menüleri gibi diğer unsurları güncellemek için çalışıyor gibi ve yeni bir modern Dosya Gezgini de geliyor gibi görünüyor.

Windows 10 Dosya Gezgini Yeni Görünüm

Windows 10 Dosya Gezgini Yeni Görünüm (Kaynak: Microsoft)

Windows 10 İçerik Menüsü Yeni Görünüm

Windows 10 İçerik Menüsü Yeni Görünüm (Kaynak: Microsoft)

Bu yeni değişiklikler, Windows 10’un masaüstü sürümünü modernleştirmeye devam etmek için hoş karşınalabilecek yenilikler olacak. Ancak yeni tasarım, Windows 10 ve Windows 10X arasındaki tutarlılığı dengelemek için daha iddialı bir planın parçası olabilir.

Bu yeni geliştirmelerin ne zaman kullanıcılara gönderileceği belli değil, ancak şimdi 2004 sürümünün geliştirilmesinin tamamlandığına ve 20H2 güncellemesinin küçük bir güncelleme olması beklediğimize göre, muhtemelen Windows 10’un 2021’e kadar bu yeni tasarım değişiklikleri görmemiz beklenmiyor.

İlgili  Windows 10 yazı tipi değiştirme nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir