Windows

Microsoft Edge Chromium, Windows Update aracılığıyla kullanıma sunuldu

Microsoft, Edge Chromium sürümünü aşamalı olarak tüm desteklenen Windows 10 bilgisayarlarına göndermeye başladı.

Microsoft Edge, Windows Update aracılığıyla Windows 10 cihazlarına otomatik olarak indirilmeye başlandı. Chromium motorunu temel alan Edge’in yeni sürümü ilk olarak Ocak 2020’de yayınlanmıştı, ancak bu sürümü yüklemek için kullanıcıların Microsoft destek sitesinden manuel olarak indirmeleri gerekiyordu. Ancak, Edge tarayıcısı artık Windows Update aracılığıyla kullanıma sunuldu.

İlgili  Microsoft, Windows 10 için Chromium Tabanlı Web Tarayıcısı Geliştiriyor

Microsoft Edge Chromium

Microsoft’a göre, Microsoft Edge Windows 10 sürüm 1803, 1809, 1903, 1909, 2004 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran cihazlar için otomatik güncelleme olarak mevcut durumda. Ancak, bu güncelleme yavaş sunulduğu için tüm desteklenen Windows 10’lara gönderilmesi zaman alabilir.

Bilgisayarınız tarayıcının Chromium sürümünü yükledikten sonra, eski sürüm devre dışı bırakılacak ve artık ona erişemeyeceksiniz.

Uzantıları senkronize etme, profilleri otomatik olarak değiştirme, ARM64 işlemciler için destek, eski web sayfaları için IE Modu, Koleksiyonlar ve çok daha fazlası gibi birçok iyileştirme olmasına rağmen, tarayıcı açık bırakılan sekmeler ve geçmiş için senkronizasyon gibi bazı önemli özellikler halen bulunmuyor ve bu özelliklerin önümüzdeki aylarda gelmesi planlanıyor.

Buna ek olarak Microsoft, Koleksiyonlar için kenar çubuğu arama seçeneği, dikey sekmeler ve Pinterest entegrasyonu da getirmeyi planlıyor.

Microsoft Edge, Windows Update aracılığıyla otomatik olarak indirilcek, ancak kalite ve özellik güncellemeleri Google Chrome gibi tarayıcıdan indirilecek ve yüklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir