Windows

Microsoft, WannaCRY Benzeri Exploit Açıklarına Karşı Windows 7 ve XP’de Güncelleme Yayınladı

Microsoft, WannaCry benzeri exploit açıklarını gidermek için Windows XP ve Windows 7 dahil olmak üzere eski sürümler için güncelleştirme yayımladı.

Microsoft, Windows 7 ve Windows XP çalıştıran cihazlar için, cihazlarını ve verilerini olası bir global saldırıya karşı korumak için en son güncellemeleri indirip yüklemelerini tavsiye ediyor.

The Verge’den yeni bir rapora göre, Microsoft’un bu yaması Windows 7, Windows XP, Windows Server 2008 R2, Server 2008 ve hatta Windows Server 2003 için Uzak Masaüstü Hizmetlerinde (CVE-2019-0708) gizlenen kritik bir uzaktan kod yürütme güvenlik açığını kapatıyor.

Microsoft, bu güvenlik açığı nedeniyle herhangi bir sızıntı görmediğini, ancak kötü niyetli kişilerin bu güncellemeye fark ederek kötü amaçlı yazılım oluşturmalarının çok kısa süreceğini belirtti.

İyi haber şu ki, Windows 10 ve Windows 8 bu sorundan etkilenmiyor.

Hala Windows 7 kullanıyorsanız, güncelleme otomatik olarak yüklenmelidir, ancak hala Windows XP kullanıyorsanız, güncellemeyi Microsoft Update Kataloğu web sitesinden manuel olarak indirmeniz ve yüklemeniz gerekmektedir.

İlgili  How to enable Game Mode in Windows 10 ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir