Windows

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi için Bilinen Sorunlar

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi’nin (sürüm 1903) artık kullanıcılar için indirmeye hazır olduğunu duyurdu.

İsteyen herkes, Medya Oluşturma Aracı veya ISO paketleri aracılığıyla Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’ni indirip yükleyebilir.

Güncelleme aşamalı olarak yayınlanmakta ve şu anda tüm cihazlarda, özellikle de uyumlu olmayan sürücülere sahip cihazlarda görünmeyebilir.

Windows 10 sürüm 1903, Windows Sandbox ve yeni bir açık renk teması deneyimi gibi büyük gelişmeler sunuyor, ancak Microsoft’un kabul ettiği bazı bilinen sorunları var.

Şu anda, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’nin bilinen üç sorunu bulunuyor. Destek sayfasında Microsoft, sorunları araştırdığını ve uyumsuz yapılandırmalarda yükseltme işleminin zaten engellenmiş olduğunu onaylıyor.

Ekran Parlaklığı Sorunu

Bazı Intel sürücülerinin bulunduğu bilgisayarlarda, parlaklık ayarları istenildiği gibi çalışmayabilir. Microsoft, ekran parlaklığının ayarlara cevap vermeyebileceğini söylüyor. Bu, parlaklık ayarlarında değişiklik yaptığınızda gerçek ekran parlaklığının değişmeyeceği anlamına geliyor.

Microsoft, bu sorun çözülene kadar Windows 10 sürüm 1903’ten belirli Intel sürücülerine sahip aygıtlarda uyumluluk bekletme uygulaması yaptı.

Güncellemeyi bilgisayarınıza yüklediyseniz ve yukarıda belirtilen sorunları yaşıyorsanız, parlaklık değişikliklerini görmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Microsoft, “Şimdi güncelle düğmesini veya Medya Oluşturma Aracı’nı kullanarak bu sorunu çözülmeden el ile güncelleme yapmamanızı öneririz” diyor.

Dolby Atmos Kulaklıklarda ve Ev Sinema Sistemiyle Çalışmıyor

Microsoft, lisans yapılandırma hatası nedeniyle Microsoft Mağazasından edinilen kulaklıklar için Dolby Atmos  ve ev sinema sistemiyle ses sorunları yaşayabileceğiniz başka bir sorunun farkındadır.

Microsoft ayrıca, güncelleştirmenin hazır olana kadar bu tür aygıtlarda görünmesini de engelliyor. Şirket, çözümün Haziran ortasında yayınlanacak güncelleme ile çözüleceğini söyledi.

Kullanıcı Profil Dizininde Gözüken Çoğaltılmış Klasörler ve Belgeler

Microsoft ayrıca, profil dizininde gözüken çoğaltılmış klasör ve belgelerle ilgili de sorun bulunduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir