Windows

Windows 10 Yapı 18908 (2004) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Windows 10 2003 (Yapı 18908)’ün yeni önizlemesi, Telefonunuz uygulamasının güncellenmiş versiyonu ve çeşitli işletim sistemi düzeltmeleriyle birlikte ile geldi.

2003 sürümünün bir parçası olarak önizleme sürümü olan Windows 10 2003 Yapı 18908, Windows Insider Programının Fast kanalında kayıtlı cihazlarda kullanıma sunuldu.

Microsoft’a göre, Windows 10 build 18908, Telefonunuz uygulamasının güncellenmiş bir versiyonuyla birlikte çeşitli yeni özelliklerle ve işletim sistemi için bazı iyileştirmelerle birlikte gelen küçük bir güncelleme.

İşte bilmeniz gereken her şey.

Windows 10 Sürüm 2003 Yapı 18908

Nisan 2020’de 2003 sürümüyle gelmesi beklenen tüm değişiklikler ve geliştirmeler şunlardır:

Telefonunuz

18908 sürümünden itibaren Windows 10, Telefonunuz uygulamasının yeni bir versiyonunu çeşitli yeni özelliklerle tanıtıyor:

 • Ekran Okuyucusu: TalkBack kullanıcıları artık, Android klavyesi veya fareyi kullanarak etkileşimde bulundukça telefonunuzun ekranında neyi seçtiğinizi ve etkinleştirdiğinizi açıklayan, Ekran Okuyucusu’nun bilgisayarınızdan çalışmasını sağlamak için Android’deki Telefon Yardımcısı erişim hizmetini etkinleştirebilir.
 • Odak Takibi: Artık Android telefonunuzun uygulamalarıyla telefon ekranındayken tercih ettiğiniz büyütme oranında etkileşime geçebilirsiniz. Odak takibi, klavye odağınızı ve fare imleci girişinizi sorunsuz bir şekilde takip eder.
 • Klavye Dili ve Düzeni: Telefonu bilgisayarınıza yansıtırken, klavye dilinizi veya düzeninizi değiştirmek için sağ üstteki yeni dil simgesini tıklatabilirsiniz.

Ek olarak, telefon ekranı yansıtma özelliği artık aşağıdakiler de dahil olmak üzere daha fazla cihazda kullanılabilir:

 • Samsung Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+
 • Samsung Galaxy Not 9, Not 8
 • Samsung Galaxy A8, A8+
 • OnePlus 6, 6T

Telefonunuz Uygulaması için Yeni Mesajlaşma Özellikleri

Yeni telefon desteği ve erişilebilirlik değişikliklerinin yanı sıra, Telefonunuz uygulaması bir dizi yeni mesajlaşma özelliği sunuyor:

 • MMS Mesajları Gönderme ve Alma: Artık Telefonunuz uygulamasından Giphy dahil, resim ve GIF’ler gönderip alabilirsiniz.
 • Okunmamış Mesaj Göstergesi (Rozet): Bilgisayarda ki görev çubuğunda Telefonunuz uygulaması simgesinin görsel bir göstergesi olup okunmamış mesajlarınız olduğunu göstermektedir.
 • Kişi Resimleri: Telefonunuz uygulaması artık profil resimleri içeren tüm kişileriniz için kişi küçük resimlerini senkronize eder, böylece kiminle mesajlaşacağınızı kolayca belirleyebilirsiniz.
 • Satır İçi Cevaplama: Telefonunuzu açmak zorunda kalmadan, bildirimlerinden gelen metin mesajlarına hızlı bir şekilde cevap verebilirsiniz.
 • Emoji Seçici: Suratlar, insanlar, yiyecek ve daha fazlası. Doğrudan uygulama içinden metin mesajlarınıza kolayca emoji ekleyebilirsiniz.
İlgili  Windows 10 2004 güncellemesi bazı bilgisayarlarda engellendi

Telefonunuz için Mobil Veri Üzerinden Senkronizasyon

Ayrıca artık uygulama ayarları altındaki “Mobil veriler üzerinden senkronize et” özelliğini etkinleştirerek Android telefonunuzu Wi-Fi ağına bağlamak zorunda kalmadan mobil veriler üzerinden fotoğraflarınızı, mesajlarınızı ve bildirimlerinizi senkronize edebilirsiniz.

Telefonunuz için Yeni Simgeler

Microsoft ayrıca Office uygulamaları, OneDrive ve diğerlerindee gördüğümüz yeni modern tasarımına uyum sağlamak için hem Telefonunuz hem de Telefon Arkadaşınız için yeni bir görünüm sunuyor. Telefon Rehberiniz simgesi zaten telefonlara ulaşmaya başlamıştı ve Telefonunuz simgesi önümüzdeki günlerde bilgisayarlara gelecektir.

Telefonunuz için Yeni Simgeler

Windows 10 Geliştirmeleri

Windows 10 20H1’deki gelişmelere gelince; hızlı başlatma etkinleştirildiğinde yalnızca gece ışığı ve diğer ekran sorunlarıyla ilgili birkaç problem giderildi. Güncelleme ayrıca, bazı Başlat menüsü sorunlarını da gidermektedir.

Ayrıca, Windows 10 Yapı 18908’de Microsoft, bildirilen sorunları ele alırken hem Ayarlar başlığının hem de yeni Dosya Gezgini arama deneyiminin devam etmesini geçici olarak durduruyor.

Microsoft, 18908’deki tüm geliştirme, düzeltmeler ve bilinen sorunları buradaki sayfasında listelemektedir.

Windows 10 Version 2003 Yapı 18908 İndir

Güncelleme hemen Windows Insider Fast Ring ile kullanılabilir. Önizleme yapısı cihazınıza otomatik olarak indirilir ve yüklenir, ancak güncellemeyi her zaman Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update ve Güncellemeleri denetle düğmesini tıklayarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir