Windows

Windows 10 Yapı 18922 (2004) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Windows 10 2003 (Yapı 18922)’ün yeni önizlemesi, yeni dil ayarları, Feedback Hub için iyileştirmeler ve çeşitli işletim sistemi düzeltmeleriyle birlikte geldi.

2003 sürümünün bir parçası olarak önizleme sürümü olan Windows 10 2003 Yapı 18922, Windows Insider Programının Fast kanalında kayıtlı cihazlarda kullanıma sunuldu.

Microsoft’a göre, Windows 10 build 18922, yeni dil ayarları ve Feedback Hub için geliştirmeler getiriyor. Ek olarak bu sürüm ile Ayarlar uygulamasın da bazı düzeltmelerde yaplıyor.

İşte bilmeniz gereken her şey.

Windows 10 Sürüm 2003 Yapı 18922

Nisan 2020’de 2003 sürümüyle gelmesi beklenen tüm değişiklikler ve geliştirmeler şunlardır:

Dil Ayarları

Yapı 18922 ile başlayarak, geçerli ayarlarınızı daha kolay anlamanızı sağlamak için Dil ayarları sayfası yenileniyor.

Sayfada, artık genel bakış bölümü mevcut. Burada, hangi Windows dilleri, Uygulamalar ve web siteleri, Bölgesel formatlar, Klavye ve Konuşma için hangi dillerin varsayılan olarak yapılandırıldığını hızlı bir şekilde görebiliyoruz.

Ayrıca, her simgeye tıklayabiliyorsunuz. Yani bir şey doğru görünmüyorsa, değiştirmek için tıklayabilirsiniz.

Ve yeni bir dil kurarken, özelliklerin anlaşılmasının daha kolay olduğunu fark edebilirsiniz.

Feedback Hub Uygulaması

Windows 10 20H1 ayrıca, Feedback Hub uygulamasının güncellenmiş bir sürümüyle birlikte, “Benzer geri bildirim bul” adlı yeni bir özelliğe de sahip durumda. Benzer bir geri bildirim varsa, yorumunuzu mevcut geri bildirime ekleyebilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz.

Windows Ink Çalışma Alanı

Bu önizleme aynı zamanda güncelleştirilmiş Windows Ink Workspace’de taşan menü düğmesinin yeni bir elips simgesi kullanmak üzere değiştirilmesi de dahil olmak üzere küçük tasarım düzeltmeleri içeriyor.

İlgili  Windows 10 20150 derlemesi Geliştirici Kanalı için yayınlandı
Ek Değişiklikler

En göze çarpan gelişmelere ek olarak bu sürümde, Bopomofo IME ayarlarına, Ctrl + Space’in konuşma modunu değiştirmek için kullanılabileceğine dair bir ipucu geliyor ve Çince Pinyin IME ayarlarını şimdi Giriş modundan ziyade Varsayılan modda olacak şekilde güncelleniyor.

Microsoft, 18922’deki tüm geliştirme, düzeltmeler ve bilinen sorunları buradaki sayfasında listelemektedir.

Windows 10 Version 2003 Yapı 18922 İndir

Güncelleme hemen Windows Insider Fast Ring ile kullanılabilir. Önizleme yapısı cihazınıza otomatik olarak indirilir ve yüklenir, ancak güncellemeyi her zaman Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update ve Güncellemeleri denetle düğmesini tıklayarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir