Windows

Windows 10 için Yeni iCloud Uygulaması Yayınlandı

iCloud üzerinden sakladığınız dosyalarınızı Windows 10 bilgisayarınızdan yönetmek için yeni iCloud uygulamasını Microsoft Store’dan indirebilirsiniz.

Windows 10 ile birlikte macOS veya iOS cihazları kullanıyorsanız, bulut dosyalarınızı Windows 10 bilgisayarınızda yönetmek için iCloud uygulamasını Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz.

Aslında Windows 10 kullanıcıları iCloud üzerinde bulunan dosyalarını uzun süredir kullanabiliyorlar ancak Apple ve Microsoft, yazılımın yüklenmesini ve güncellenmesini kolaylaştırmak için uygulamayı Microsoft Store mağazasında yayınlamak için işbirliği yaptılar.

Tıpkı önceki sürümdeki gibi fotoğraflarınıza, videolarınıza, postalarınıza, takviminize, dosyalarınıza ve diğer önemli bilgilerinize erişebilirsiniz. Bununla birlikte bu yeni sürüm, Windows 10 için yeni bir iCloud Drive deneyimi sunuyor; OneDrive’ın İsteğe Bağlı Dosyaları özelliği için mevcut olan aynı teknolojiyi kullanıyor, kullanıcıların mobil cihazlarda çevrimdışı olarak daha verimli olmalarını ve iOS’ta dosyaları hızlı bir şekilde paylaşmalarını sağlıyor.

Yeni uygulamayı yükledikten sonra, iCloud Drive dosyalarınızı Dosya Gezgini kullanarak yönetebileceksiniz. Cihazınızda saklamak istediğiniz dosyaları ve klasörleri seçebilirsiniz. Tüm dosyalarınızı güvenle iCloud Drive’da saklayıp ve diğer Apple cihazınızdan bunlara erişebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir dosyayı doğrudan Dosya Gezgini’nden paylaşabilir ve başkalarıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

Windows 10 için iCloud uygulaması ücretsizdir ve şu anda Microsoft Store üzerinden indirilmeye hazırdır.

İlgili  Windows 10 Home Artık Güncellemeleri Durdurmanıza İzin Verecek

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir