Windows

Windows 10 Kullanıcılarına 1903 için Uyumluluk Bildirimleri Geliyor

Windows Update şimdi Mayıs 2019 Güncellemesinin bilgisayarınızla uyumlu olup olmadığını söyleyen bildirimler gösteriyor.

Microsoft, Windows 10 sürüm 1903 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi ile başlayarak, sorunları en aza indirmek ve cihazlarda yükseltmeleri durdurmak da dahil olmak üzere daha sorunsuz bir yükseltme deneyimi sağlamak ve kullanıcıların yeni sürümü ne zaman kuracaklarına karar vermelerini sağlamak için güncelleme mekanizmasında önemli değişiklikler getirmektedir.

Ancak Mayıs 2019 Güncelleştirmesi, Windows Update ayarları sayfasındaki Güncelleştirmeleri denetle düğmesini tıklatarak yükseltme yapmak isteyen herkes için kullanıma sunulduğunda, birçok kullanıcı yeni sürümü neden görmediğini açıklayan hiçbir seçenek veya bildiri görmedi. Bilgisayarın yeni sürüm için hazır olup olmadığı veya Windows Update ile ilgili bir sorun olup olmadığı bu durumda belirsizdi.

Fakat şimdi, güncellemeleri manuel olarak kontrol ettiğinizde, artık boşlukta kalmıyorsunuz. Cihazınız hazırsa, yükseltme işlemini başlatma seçeneğiyle birlikte bir bildiri de görebiliyorsunuz.

Windows 10 1903 Güncelleme Bildirimi

Bilgisayarınız hazır değilse, o zaman şunu belirten bildirim görebilirsiniz: “Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi  yayınlanmaya devam ediyor. Bu güncellemeyi uyumlu cihazlara sunuyoruz, ancak cihazınız buna hazır değil. Cihazınız hazır olduğunda, güncellemeyi bu sayfada göreceksiniz. Şu anda yapmanız gereken hiçbir şey yok. ”

Windows 10 1903 Hazır Değil Bildirimi

Bildirim hala tam olarak bilgilendirice değilken, en azından cihazınızın özellik güncellemesini almak için sırada olduğunu ve tamamen uyumlu olduğunda yükseltme seçeneğinin Windows Update ayarları sayfasında bulunacağını bileceksiniz.

İlgili  Windows 10'da Ayrılan Depolama Nasıl Etkinleştirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir