Windows

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi Bazı Cihazlarda Engellendi

Uyumsuz sürücüler veya yazılımlar kullanan bir cihaza Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’ni (sürüm 1903) yüklemeye çalışıyorsanız, güncelleştirme görünmeyebilir veya Update Assistant uyumsuz yazılım uyarısı verebilir.

Uyumluluk sorunları nedeniyle bazı cihazlarda güncelleme engellenebilir. Bu, bazı Intel sürücü sürümleri, eski dolandırıcılık karşıtı yazılımlar ve sorunlara neden olma potansiyeli olabilecek diğer hizmetler ile ilişkilendirilebilir. Birden fazla Reddit ve Twitter yazılarına göre, bazı kullanıcılar Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesini cihazlarına yükleyemediklerini bildirdi.

Microsoft, parlaklık sorunlarına neden olan bazı Intel sürücülerine bir sorun olduğunu zaten kabul etmişti. Microsoft, bu tür cihazlara güncelleme yapılamaması için engel koymuş ve sorun çözümü için de düzeltme geliştirilmektedir.

Microsoft, destek sayfasında “Windows 10, sürüm 1903’e güncelleme yaptıktan sonra, parlaklık ayarları bazen yapılan değişiklikler etkili olmuş gibi görünse de aslında ekran parlaklığı değişmiyor” demişti.

Microsoft, “Güncelleme deneyiminizi korumak için bu sorun çözülünceye kadar, belirli Intel sürücülerine sahip cihazlara Windows 10 sürüm 1903’ün yüklenmesinde bir bekletme uyguladık” dedi.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi Bazı Cihazlarda Engellendi

Maalesef Güncelleme Yardımcısı, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi ile ilgili sorunu belirtmiyor. Yalnızca bilgisayarın Windows 10 sürüm 1903 için hazır olmayan bir sürücüsü veya servisi olduğunu ve sorun çözüldüğünde güncelleme sunulacağını belirtiyor.

Bir konuda Reddit kullanıcısı, uyumlu olmayan bir sürücü veya hizmet çalışıyorsa Media Creation Tool’un da güncelleştirmeyi engelleyebileceğini belirtiyor.

Güncelleme cihazınızda engellenmişse, sürücüler gibi yazılımların en son sürümlerini yüklemeniz veya bir düzeltme bulunana kadar beklemeniz gerekir. Ayrıca, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’nin bir kopyasını Media Creation Tool ile veya doğrudan ISO dosyaları aracılığıyla da temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir