Windows

Windows 10 1903 Sürümü “Şimdi İndir ve Yükle” Seçeneğini Getiriyor

Windows 10 1903 sürümünde manuel olarak güncelleme yükleyebilme seçeneği olan “Şimdi İndir ve Yükle” özelliği Insider önizlemesinde sunulmaya başlandı.

Microsoft, kullanıcılara Windows 10 sürüm 1903 (Mayıs 2019 Güncelleştirmesi)‘de işletim sisteminin gelecekteki güncellemeleri kontrol vermek için “Şimdi indir ve yükle” seçeneği adlı yeni bir seçeneği test etmeye başladı.

Nisan ayında yazılım devi, Windows 10’un artık Windows Update aracılığıyla cihazda özellik güncellemelerini otomatik olarak veya Güncellemeleri Kontrol Et düğmesiyle kontrol etmeyeceğini duyurmuştu. Bunun yerine, kullanıcılar güncelleme hazır olduğunda bir bildirim alacak ve ardından kullanıcılar yükseltmeyi manuel olarak başlatma veya aylık kalite güncellemelerini kaçırmadan görmezden gelme seçimini görebilecekler.

Yeni Seçenek Windows 10 1903 Sürümünün Önizlemesinde Kullanılabilir

Artık bu yeni seçenek Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’nin önizleme yapılarında gözüküyor.

Bir kullanıcı tarafından Reddit‘te paylaşılan ekran görüntüsü, Windows Update ayarları sayfasındaki Güncellemeleri denetle düğmesinin altındaki “Şimdi indir ve yükle” seçeneğini görmemizi sağlıyor. Bu seçenek şu an test aşamasında ve en son kalite güncellemesini indirmek için kullanılabilir. Ancak, yakında yeni özellik, Windows 10 sürüm 1903’ü yüklemek veya atlamak için sürüm 1809 ve daha eski sürümlerde otomatik olarak gözükmeye başlayabilir.

Microsoft, cihazların Windows 10’un en son sürümüne yükseltme biçimini değiştiriyor olsa da, hizmetin sonuna yaklaşan sürümü çalıştıran bilgisayarlar, cihazı desteklemesi için otomatik olarak yükseltmeleri almaya devam edecektir.

Yeni seçenek ayrıca Güncellemeleri Denetle düğmesine tıklandığında yalnızca aylık kalite güncellemelerini indirip yükleyeceği ve “Şimdi indir ve yükle” seçeneğinin kullanıcılara ne zaman yükseltme yapmaları gerektiği konusunda kontrol vereceği anlamına geliyor.

İlgili  How to Open RAW Files in Windows 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir