Connect with us

Arama yapın

Windows

Windows 10 1909 Kasım Güncellemesi için KB4541335 Yayınlandı

Windows 10 1909 Kasım Güncellemesi için KB4524570 Yayınlandı

Microsoft, Windows 10 1909 Kasım güncellemesi için KB4541335 numaralı yeni güncelleştirmesini yayınlandı. Bu yeni güncellemeyle ilgili notları bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Yayınlanan bu yeni Windows 10 güncellemesi 24 Mart 2020 itibariyle kullanıma sunuldu ve Microsoft, Windows 10 1909 sürümünü (Kasım 2019 Güncellemesi) çalıştıran bilgisayarlar için çeşitli sorunları gideren KB4541335 numaralı güncelleştirme özelliklerini yayınladı. Yayınlanan güncelleme notları sayfasına göre bu güncelleme birçok problemi çözüyor.

Windows 10 KB4541335 (Yapı 18363.752)

Windows destek sitesine göre KB4541335 güncelleştirmesi “24 Mart 2020; 18363.752” olarak isimlendirildi. Zaten bilgisayarınızda Windows 10 1909 sürümünü çalıştırıyorsanız, bu güncelleştirme şu değişiklikleri gerçekleştirecektir:

 • Belgeleri yazdırırken çıktı havuzunda hataya neden bir sorun giderildi.
 • Microsoft Sticky Notes, Microsoft OneNote gibi Universal Windows Platform (UWP) uygulamalarına dönüştürülen Win32 uygulamaları için aldatıcı bir sıfırlama iletisi görüntüleyen sorun giderildi.
 • Çok monitörlü bir ortamda sürükleme yapılırken oluşan Microsoft Foundation Class (MFC) araç çubuğundaki çizim sorunu çözüldü.
 • DataGridView hücresinde ilk tuş vuruşunun doğru tanınmasını engelleyen sorun çözüldü.
 • Dijital haklar yönetimi (DRM) tarafından korunan içerik arka planda oynatıldığında veya duraklatıldığında meydana gelen uygulamalardaki performans sorunu çözüldü.
 • PrintWindow API’sını kullanarak bir pencerenin ekran görüntüsünü alma işlemlerinin başarısız olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Farklı Windows 10 sürümleri arasında roaming profilleri kullanılırken Dosya Gezgini’nin beklenmedik şekilde kapanmasına neden olan sorun çözüldü.
 • Yerel profili olmayan kullanıcılar için Başlat menüsü Arama kutusunda arama sonuçlarını getirmeyen bir sorun çözüldü.
 • Bir kullanıcı klavye düzenini değiştirdikten sonra Doğu Asya karakterlerine girdiğinde uygulamaların beklenmedik şekilde kapanmasına neden olan sorun çözüldü.
 • Sessiz düğmesinin Microsoft Telefonunuz uygulamasıyla belirli cihazlarda çalışmasını engelleyen bir sorun çözüldü.
 • Uzak oturum sırasında PowerShell Integrated Scripting Environment (ISE) ortamında tablo biçimlendirmesinin başarısız olması sorunu çözüldü.
İlgili  Windows 10'da Ayrılan Depolama Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 10 1909 Kasım Güncellemesi – 24 Mart 2020 KB4541335 Güncelleştirmesini İndirin

Bu güncelleştirmeler şu anda yayınlanmış durumdadır. Bilgisayarınıza otomatik olarak indirilerek yüklenecektir. Ancak hızlı olarak güncelleştirme yüklemek için her zaman Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update ve Güncelleştirmeleri denetle düğmesini tıklayarak başlatabilirsiniz.

Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  Yeni sızıntıya göre Windows 10 Başlat menüsü değişiyor!

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  Windows 10 1809 Nasıl Silinir? (Ekim 2018 Güncellemesi)

Yazılım

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox artık Windows 10 bilgisayarınızda PDF görüntülemek için yerleşik bir okuyucuya sahip. İlgili  Windows 10 Yeni Başlat Menüsü...

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  Windows 10...