Windows

Windows 10 20H2, Ekim 2020 Güncellemesi son sürümü test kullanıcıları için yayınlandı

Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi Windows Insider Programı’nın Sürüm Önizleme Kanalı’nda test kullanıcıları için yayınlandı.

Windows 10 20H2 sürümü (Ekim 2020 Güncellemesi) artık indirilebilir, ancak Microsoft, Ekim ayında tam olarak kullanıma sunmaya hazırlandığı için yalnızca Release Preview Channel’daki test kullanıcıları için bunu yayınladı.

Release Preview Channel’da bulunan kullanıcılar, Ekim 2020 Güncellemesinin son sürümü olan 19042.508′i Windows Update  kullanarak  indirip yükleyebilirler. Ayrıca, Windows Insider Programının Beta Kanalına kayıtlı cihazların yeni sürümü kümülatif güncelleme olarak otomatik olarak alacağını da ekleyelim.

En son güncellemeyi erkenden almak isterseniz, Ayarlar sayfasındaki “Windows Insider Program” ile bilgisayarınızı “Release Preview Channel”a kaydetmeniz gerekmektedir. Ayrıca, Mayıs 2020 Güncellemesini zaten kullanıyorsanız, işlem birkaç dakika sürecektir ve yeniden yükleme gerekmeyecektir. Bununla birlikte, daha eski bir sürümü çalıştırıyorsanız, cihaz önce tam kurulumla 2004 sürümüne yükseltilecek ve ardından 20H2 sürümü geçerli olacaktır.

20H2 sürümünü yükledikten sonra, yeni Başlat menüsü tasarımı, Alt + Tab deneyimindeki Microsoft Edge sekmeleri ve diğer ince ayarlar gibi yeni özelliklerden ve iyileştirmelerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili  Windows 10'da İnterneti Kullanan Uygulamaları Görebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir