Windows

Windows 10 KB4577586 Güncellemesi ile Adobe Flash Player’ı kaldırılıyor

Windows 10 KB4577586 güncellemesi ile Microsoft, Adobe Flash Player’ı işletim sisteminden tamamen kaldırıyor.

Adobe, 31 Aralık 2020’de Flash Player tarayıcı eklentisi desteğini sona erdireceğinden, Microsoft şimdiden eklentiyi Windows 10, Windows 8.1 ve Windows Server’da kaldırmak için KB4577586
güncellemesini kullanıma sundu.

Microsoft destek sayfasına göre güncelleştirme, sistemlerdeki değişiklikleri test etmek ve doğrulamak için gelişmiş olarak sunulmaktadır. Ancak, Windows Update aracılığıyla sunulan mevcut bir güncelleme değil. Bunun yerine, manuel olarak indirip yüklemeniz gereken isteğe bağlı bir pakettir. Güncelleme bir cihaza yüklendiğinde, Adobe Flash Player tamamen kaldırılır ve artık eklentiyi yeniden yükleyemezsiniz.

Bu güncellemeyi yüklemeyi seçerseniz ve sonra hala Flash’a ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz, bir sistem geri yükleme noktası kullanarak daha önceki bir noktaya geri dönmek için geri yükleme noktasını kullanmanız gerekecektir. Önceki bir yedeklemeyi kullanabilirsiniz. Veya Windows 10’u yeniden yüklemek için Bu Bilgisayarı Sıfırla özelliğini kullanabilirsiniz.

Adobe Flash Player, Windows 10’dan Tamamen Nasıl Kaldırılır?

Flash Player tarayıcı eklentisini 31 Aralık’tan önce kaldırmak isterseniz, Microsoft Katalog Güncellemesi’nden Windows 10 sürümünüze karşılık gelen güncellemeyi indirmeniz gerekir. (Lütfen
bu güncellemenin 20H2 sürümü için geçerli olmadığını unutmayın.)

  • KB4577586 64 bit (1903 veya üstü sürüm için) | İndir
  • KB4577586 32 bit (1903 veya üstü sürüm için) | İndir

.Msu dosyasını cihazınıza indirdikten sonra, otomatik yükleme işlemini başlatmak için dosyaya çift tıklayın, Evet düğmesine ve Kapat düğmesine tıklayın.

Adımları tamamladıktan sonra, tarayıcı eklentisi artık bilgisayarınızda kullanılamayacaktır.

İlgili  Windows 10 20H2 ISO indirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir