Windows

Windows 10 Sürüm 21H1 duyuruldu!

Microsoft, Windows 10 Sürüm 21H1 için bu yılın ilk yarısında Windows 10 bilgisayarlara gelecek bir sonraki ana özellik güncellemesi olduğunu duyurdu.

Microsoft, 2021’in ilkbahar aylarında uyumlu bilgisayarlar için Windows 10 21H1 ‘i yayınlayacak ancak bu büyük bir güncelleme olmayacak. Bunun yerine, küçük bir sürüm olacak.

Yapılan duyuruya göre, Microsoft nihayet Windows 10 masaüstü deneyimi için sürüm 21H1 ‘in geliştirildiğini ve 20H2 sürümüyle aynı yönergeleri izleyeceğini açıkladı.

Önceki ana güncellemelerde, işletim sisteminin her yıl iki tür özellik güncellemesi aldığını görmüştük; ilkbaharda özellik ve iyileştirmelerle ilgili büyük bir güncelleme ve ardından sonbaharda düzeltmeler ve küçük değişikliklerle küçük bir güncelleme. Bununla birlikte 21H1 sürümüyle, ilk güncelleme küçük olacak ve ikinci güncelleme büyük olacaktır.

Yakında gelecek olan Windows 10 Sürüm 21H1 güncellemesi, Windows 10 20H2 Güncellemesi’ni çalıştıran tüm Windows 10 bilgisayarlarda kullanılabilir olacak.

İlgili  Windows 10 2004 Nasıl Yüklenir? (Mayıs 2020 Güncellemesi)

Windows 10 21H1 Yeni Özellikler

2021 baharında gelecek bir sonraki özellik güncellemesi önemli değişiklikler veya özellikler getirmeyecek olsa da, sürümde düzeltmelere ek olarak bazı iyileştirmeler ve küçük bir dizi özellik (şu anda bilinmeyen) bulunabilir. Ayrıca, bu sürümün Ayarlar uygulamasını geliştirmeye odaklanacağı ve sürüm numarasını 19043’ü oluşturacak şekilde değiştireceği söyleniyor.

Her zaman olduğu gibi, Windows 10 21H1, yükseltme sırasında ve sonrasında sorunları en aza indirmek için isteğe bağlı bir güncelleme olarak aşamalı şekilde yavaşça kullanıma sunulacaktır.

Windows 10 21H1 sürümü yılın en küçük güncellemesi olarak kabul edileceğinden, sonbaharda gelen 21H2 sürümünün ( “Sun Valley” olarak biliniyor) görsel değişiklikler ve daha önemli özellikler içermesi bekleniyor.

Microsoft henüz bu güncelleme için çıkış tarihini açıklamadı, ancak Windows 10’un bir sonraki sürümünün günler içinde tamamlanması bekleniyor ve önümüzdeki haftalarda Sürüm Önizleme kanalında yayınlanmasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir