Windows

Windows 10’a Gelecek Olan Yeni Açık Renk Temasına Yakından Bakalım

Parlak kullanıcı arayüzlerini mi seviyorsunuz? Microsoft, Windows 10’a yepyeni bir tane inşa ediyor ve iyi görünüyor. Hadi daha yakından bakalım.

Geçtiğimiz hafta Microsoft, Mayıs 2019’da 1903 sürümüyle birlikte yayınlanması beklenen yepyeni bir açık renk temasını test etmeye başladı. Tamamlanmamış olsa da, ışık temasının bu kadar erken uygulanması harika bir başlangıç ve sevenler için kesinlikle mükemmel.

Windows 10 Sürüm 1903‘deki yeni açık renk teması yalnızca temalarınızı değil, aynı zamanda Windows çerçevelerini de dönüştürüyor. Bu, hafif temaya ayrıca görev çubuğu, Başlat Menüsü, Eylem Merkezi, bildirimler, dokunmatik klavye ve içerik menüleri de dahil durumda.

Windows 10 Işık Teması

Ancak koyu modda olduğu gibi, tamamen tutarlı değil. Cortana ve Kişilerim gibi farklı bazı alanları hala var. Yine de ilk günlerde olduğu için, açık renk teması etkinleştirildiğinde, işletim sisteminin geri kalanıyla eşleştirmek için Microsoft’un bu alanları da görmesini beklemeliyiz.

Microsoft Store’daki uygulamaları ve web’den indirilen Win32 programları içinse eğer geliştirici parlak bir simge eklemediyse aynı simgesi görünecektir.

Windows 10 Işık Teması

Şu anki açık renk temasıyla ilgili diğer konu, Fluent Design’ın ortaya koyduğu ve saydamlık efektlerinin şu an Windows Shell’de görülmesinin biraz daha zor olmasıdır. Bunun sadece bir şeyleri düzeltmek için olduğunu sanıyorum.

Windows 10 Işık Teması

Genel olarak, Windows 10 için açık renk temasının bu ilk sürümü harika. Windows 10 UI üzerinde birçok insanın zevk alacağından eminim. Şu anda birkaç sorunu var, ancak henüz kesinleşmeden aylar süren bir yayın öncesi özellik için gayet normal. Bunun nasıl geliştiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

İlgili  Windows 10 Paylaşım Ayarları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir