Windows

Windows 11 etkinleştirme işlemini Windows 10 ürün anahtarı ile yapabilirsiniz

Windows 11 etkinleştirme işleminde Windows 10, 8.1 ve hatta 7 sürümünün ürün anahtarını kullanabilirsiniz. Bu nedenle, size gerekli olan sadece orijinal bir Windows 7, 8.1 veya Windows 10 anahtarıdır.

Windows 11‘in önizleme sürümlerinden birinin sızdığını size bildirmiştik. Bu sızıntıyla yeniden düzenlenmiş bir kullanıcı arayüzü ve yeni özellikler ortaya çıkmıştı ve resmi olarak mevcut olmadığı için, önizlemeyi ele geçiren kullanıcılar, işletim sisteminin Windows 7 ürün anahtarı ile başarılı bir şekilde etkinleştirildiğini öğrendi.

İlgili  Windows 11, yeni kullanıcı arayüzünü ve özelliklerini ortaya çıkaran sızıntılar

Windows 11 Etkinleştirme

Bu ayrıca, Microsoft’un Windows 7’den Windows 11’e yükseltme yolunu destekleyebileceği anlamına da geliyor. Doğruysa bu, kullanıcıların Windows 8.1 ve Windows 10 cihazlarını da Windows 11’e yükseltebilecekleri anlamına gelebilir. Ayrıca, Windows 11’in zaten işletim sisteminin daha eski bir sürümünü çalıştıran cihazlar için ücretsiz bir yükseltme olacağını da varsayabiliriz.

Bu kullanıcılar için iyi bir haber olsa da Windows 11 tamamen yeni bir sistem olmadığı için büyük bir sürpriz değil. Bunun yerine, yeni bir kullanıcı arabirimine sahip Windows 10’un daha olgun bir sürümüdür, bu nedenle Windows 10’da bulunan aynı yükseltme yolu Windows 11 için de kullanılabilir olacaktır.

Ayrıca bu ilk olmayacak. Windows 10, 2015 yılında ilk piyasaya sürüldüğünde Microsoft, işletim sistemini Windows 7 ve Windows 8.1 çalıştıran cihazlar için sınırlı bir süre için ücretsiz olarak sundu. Ancak, promosyonun süresi dolduktan sonra bile kullanıcılar, işletim sisteminin eski bir sürümünden alınan orijinal bir lisansla cihazlarını etkinleştirebiliyorlar.

Microsoft, 24 Haziran’da masaüstü işletim sisteminin yeni neslini ortaya çıkarmak için özel bir etkinlik düzenleyecek. Online etkinlik 18:00 TSİ’de başlayacak ve şirketin sitesinden canlı olarak yayınlanacak. Etkinlik sırasında yazılım devinin yeni kullanıcı arayüzünü, Windows 11’e gelen yeni özellikler, fiyatlandırma ve olası çıkış tarihi hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir