Yazılım

WhatsApp para gönderme özelliği Brezilya’da kullanıma sunuluyor

Facebook, WhatsApp para gönderme işlemini Brezilya için kullanıma sunmaya başladı. Brezilya vatandaşları artık ödemelerini WhatsApp üzerinden PayPal ve Venmo altyapısıyla yapabilecekler.

Facebook artık WhatsApp’ta mobil ödemeler yapılmasını sağlıyor ve işletmelerin ve müşterilerin platformda gif göndermek kadar kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirler. Gelecekte diğer birçok ülke için bu durumu yaygınlaştırmayı amaçlansa da, Hindistan’daki kapsamlı bir testten sonra ilk olarak Brezilya’ya da kullanıma sunuluyor.

WhatsApp para gönderme

WhatsApp para gönderme – Kaynak:WhatsApp

WhatsApp’tani Matt Idema Reuters‘e verdiği röportajda şunları söylüyor: “WhatsApp (Brezilya’da) hem insanlar hem de küçük işletmeler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. WhatsApp zaten Hindistan’da bir ödeme hazırlığı planlarken, korona virüs pandemisi Brezilya için planlarımızı hızlandırdı. Birisine nakit borç vermek istiyorsanız veya yerel bir işletmeden bir şeyler satın almak istiyorsanız, eskiden yaptığımız gibi birbirimizle temasa giremeyiz.”

WhatsApp ile ödeme gönderme özelliğinin ülkemizde veya diğer ülkelerde ne zaman yayınlanacağı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

İlgili  Unutulan Whatsapp PIN Nasıl Kurtarılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir