Connect with us

Arama yapın

Android

Microsoft Defender ATP güvenlik uygulaması Android için yayınlandı

Microsoft Defender ATP - Android
Microsoft Defender ATP - Android

Microsoft, Android cihazlar için Microsoft Defender ATP uygulamasının genel önizlemesini duyurdu. Artık Android platformlarında kullanılabilir.

Microsoft Defender ATP (Gelişmiş Tehdit Koruması), kurumsal ağların gelişmiş tehditleri önlemesine, tespit etmesine, araştırmasına ve yanıt vermesine yardımcı olan bir kurumsal uç nokta güvenlik hizmetidir. Şimdiye kadar yalnızca Windows 10 gibi masaüstü platformlarında kullanılabilirdi.

Android için Microsoft Defender ATP aşağıdaki özelliklere sahip durumdadır:

  1. Kimlik avı koruması: SMS, WhatsApp, e-posta, tarayıcılar ve diğer uygulamalardan güvenli olmayan web sitelerine erişim anında engellenir. Bu, uygulamanın kimlik avı koruması sağlamak üzere URL’yi incelemesi için Android ile birlikte çalışıyor. Kötü amaçlı bir siteye erişim engellenirse, cihaz kullanıcısı, bağlantıya izin verme, siteyi güvenli bir şekilde bildirme veya bildirimi reddetme seçenekleriyle bu konuda bir bildirim alır.
  2. Güvenli olmayan bağlantıları engelleme: Aynı Microsoft Defender SmartScreen teknolojisi gibi, uygulamaların bilmeden kullanıcıların adına otomatik olarak yapabilecekleri güvenli olmayan ağ bağlantılarını engellemek için de kullanılır. Kimlik avı örneğinde olduğu gibi, kullanıcı derhal bu etkinliğin engellendiği konusunda bilgilendirilir ve buna izin vermek, güvensiz olarak rapor etmek veya bildirimi kapatmak için aynı seçenekler sunulur.
  3. Özel göstergeler: Güvenlik ekipleri, kullanıcıların Android cihazlarından bağlandığı URL’lere ve alan adlarına izin verme ve bunları engelleme konusunda daha ayrıntılı kontrol sağlayarak özel göstergeler oluşturabilir. Bu, Microsoft Defender Güvenlik Merkezi’nde yapılabilir ve Windows için zaten mevcut olan özel göstergeler yeteneğinin bir uzantısıdır.
  4. Android için Microsoft Defender ATP, imza temelli kötü amaçlı yazılım algılamanın yanı sıra imzalarla kesin olarak işlenmeyen düşük kaliteli sinyaller için kapsama sağlamak üzere derin öğrenme ve buluşsal yöntemlerle desteklenen bulut koruması da kullanıyor. Bu koruma, hem kötü amaçlı uygulamalara hem de cihazdaki dosyalarda kontrol sağlayabiliyor.
  5. Microsoft Defender Güvenlik Merkezi, güvenlik ekiplerinin tehditlere ve faaliyetlere ilişkin merkezi bir görünüm elde etmeleri için tek bir cam deneyimi bölmesi görevi görür. Android cihazlarda kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara ilişkin tüm uyarılar burada ortaya çıkar.
İlgili  Microsoft Teams Android sürümü için, bas-konuş özelliği geliyor

Microsoft bu yıl Android için Microsoft Defender ATP’ye daha fazla özellik getirecek. Ayrıca iOS için Microsoft Defender ATP’nin bu yılın ilerleyen saatlerinde çıkacağını da duyurdu.

Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  Google Android Nedir?

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  Microsoft Teams Android sürümü için, bas-konuş özelliği geliyor

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  10 Milyon'dan...

Cloud

Zoom ekran paylaşımı ile görüşme sırasında masaüstünüzü tüm katılımcılarla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. İlgili  Microsoft Teams Android sürümü için, bas-konuş özelliği geliyor