Cloud

Zoom, güvenlik sorunları nedeniyle New York’taki okullarda yasaklandı

Geçtiğimiz günlerde Zoom’un güvenliği ve gizliliği ile ilgili olarak güvenlik açıkları keşfedilmişti.

Son zamanlarda uygulamanın, Kuzey Amerika’da yapılan çağrıların Çin üzerinden yönlendirdiği ortaya çıkmıştı ve bu da uygulamanın gizliliği ile ilgili bazı endişeleri artırdı.

Öyle ki raporlara göre, New York’taki bazı okulların şu anda güvenlik konferanslarına dikkat çekerek video konferans uygulaması Zoom’un kullanılmasını yasakladığı görülüyor. New York City Eğitim Departmanı sözcüsü Danielle Filson‘a göre, “Öğrencilerimiz için güvenli bir uzaktan öğrenme deneyimi sağlamak çok önemli ve güvenlik endişelerinin daha fazla gözden geçirilmesi üzerine okullar en kısa sürede Zoom’u kullanmaktan uzaklaşmalıdır.”

Filson ayrıca “Uzaktan öğrenmenin birçok yeni bileşeni var ve personelimizin ve öğrencilerimizin yararına gerçek zamanlı kararlar veriyoruz.” Zoom, birçok işletme ve okulu kapatmaya zorlayan korona virüs salgını nedeniyle popülerliğinde patlama yaşamıştı.

Uygulamanın ana özelliklerinden biri, video görüşmeleri için aynı anda 100’e kadar kullanıcıyı barındırabilmesi ve bu da büyük şirketler ve okullar için ideal.

Çok fazla kullanıcı kaybetmeden önce bu sorunları zamanında çözüp çözemeyeceklerini göreceğiz. Bu arada, Microsoft ve Google gibi şirketler Skype ve Duo gibi kendi görüntülü arama hizmetlerini geliştirerek hız kazanıyorlar.

İlgili  Zoom'da katılımcıların mikrofonunu kapatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir