Eposta

Google Takvim İncelemesi: Ücretsiz Online Takvim Uygulaması

Google Takvim, etkinlikleri web, mobil cihazlar ve birçok masaüstü uygulaması (Outlook ve iCal gibi) aracılığıyla erişilen esnek ücretsiz çevrimiçi takvim ile planlamanızı ve paylaşmanızı sağlar.
Google Takvim bir yapılacaklar listesi içermesine rağmen, özellikleri biraz sınırlıdır.

Web Sitesini Ziyaret Edin

Artıları

 • Google Takvim’ine web’de (hatta çevrimdışı) ve birçok program ve cihazdan erişilebilir.
 • Renk kodlu takvimler oluşturabilir ve bunları etkinliklere esnek bir şekilde davet edebilirsiniz
 • Google Takvim, doğal dil kullanarak etkinlikler eklemenizi sağlar.

Eksileri

 • Google Takvim, etkinlikleri düzenlemek için etiket sunmuyor.
 • Google Takvim’de bulunan görev yöneticisi daha güçlü olabilir.
 • Google Takvim, harika çıktılar oluşturmak için çok çalışmaktadır, ancak yine de bazen garip olabilirler.

Google Takvim İncelemesi: Ücretsiz Online Takvim Uygulaması

Hakkında

 • Google Takvim, birden çok renk kodlu takvim oluşturmanıza olanak tanır.
 • Her takvim, esnek izinler kullanan diğer Google Takvim kullanıcılarıyla paylaşılabilir (yönetici, değişiklik yapma, yalnızca görüntüleme vs).
 • Bireysel etkinliklerde, herkesi bir e-posta adresi ile davet edebilirsiniz. Davetliler değişiklik yapmaya izin verebilir.
 • Google Takvim, günlük, haftalık, aylık ve özel görünümlerin yanı sıra bir gündemi içerir. Her görünüm yazdırılabilir.
 • Esnek zamanlama, olayları otomatik olarak tekrarlar. Esnek hatırlatmalar, e-posta, SMS veya masaüstü uyarısı ile sizi bilgilendirir.
 • Google Takvim, bazı klavye kısayollarını içerir ve etkinlikler, doğal dil ve fare sürüklemesiyle oluşturulabilir.
 • Gmail Görevleri yapılacaklar listesi Google Takvim’den alınabilir ve Gmail’den de takvim etkinlikleri oluşturabilirsiniz.
 • Google Takvim’e web, mobil cihazlar, Outlook ve CalDAV (örneğin iCal ve Mozilla Sunbird) kullanılarak erişilebilir.

İnceleme

Etkinliklerinizi arayabilirsiniz. Sonuçta bu Google.

Tabii ki, takviminize bakmak ve arama yapmaktan ziyade etkinliklere girmek için daha fazla zaman harcarsınız. Google Takvim’de, bir randevu eklemek için fareyle bir zaman seçebilir veya “doğal” bir dil anlatan “Hızlı Ekleme” alanını (yarın saat 19: 00’da “Kavindra ile akşam yemeği” gibi) kullanabilirsiniz. Tekrarlama seçenekleri, neyse ki, esnektir. Gmail kullanıyorsanız, e-postaları da etkinliklere kolayca dönüştürebilirsiniz. Ne yazık ki, bu diğer e-posta programlarıyla çalışmaz – örneğin e-postaları yönlendirerek.

İlgili  Shadow of the Tomb Raider Gelecek Yıl Mac'e Geliyor!

Tersine, Google Takvim, yalnızca herhangi bir e-posta adresine değil, aynı zamanda tarayıcı ve işletim sistemi görev çubuğundaki SMS veya pop-up’lardan istediğiniz kadar hatırlatıcı gönderir. Programınıza göz atmak için tarayıcınıza bağlı kalmanız gerekmez: Google Takvim’e mobil cihazlar (iPhone’lar, BlackBerries ve Windows Mobile dahil), Outlook ve CalDAV (Mozilla Sunbird, iCal) aracılığıyla erişilebilir.

Google Takvim’de, tüm takvimleri dünyanın görmesi veya paylaşması için herkese açık hale getirebilirsiniz. Bu kurulum esnektir, ancak daha detaylı bir şekilde, tek tek olaylara uzanmaz.

Elbette yapabileceğiniz şey, herhangi bir e-posta adresi olan herkesi davet etmek. Google Takvim’i kullanmasalar bile, yanıtlarını takip edebilir ve daha fazla katılımcı davet edebilir, yorum yapabilir ve etkinliği yazılımlarından bağımsız olarak takvimlerine ekleyebilirler. Ne yazık ki, “Kabul Et” ve “Reddet” düğmeleri, Outlook gibi programlarda yalnızca varsayılan takviminizle çalışır.

Google Takvim ayrıca, katılımcıların bir programı seçmeli ve yoğun bir programa sığdırmaya çalıştıklarında boş zaman bulmak için çaba sarf etmemelerini sağlar. Dahili olan görev yöneticisi, Gmail’den bildiğiniz bir özelliktir: işlevsel, ancak sınırlı.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir