Google

Google Çeviri’nin Kamera ile Çeviri Özelliğine 60 Yeni Dil Eklendi

Google, Çeviri uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı ve kamera ile çeviri özelliğine birkaç önemli iyileştirme ekledi. Belki de en büyük gelişme, 60 yeni dil desteğinin eklenmesidir. Bu, kullanıcıların kameralarını çevirmek istedikleri metne tutarak toplam 88 dili çevirmesinin mümkün olduğu anlamına geliyor. Şu anda desteklenen yeni dillerden bazıları Arapça, Bengalce, Estonca, Yunanca, Hintçe, Cava, Latince, Malayca, Farsça, Tayca ve Vietnamca.

Daha yeni dilleri desteklemeye ek olarak, kamera çevirisi özelliği artık desteklenen 88 dilin herhangi birindeki metni Google Çeviri tarafından desteklenen 100’den fazla dilden birine çevirebilir. Önceden, bu özellik yalnızca metinlerin İngilizce’ye çevrilmesini destekliyordu. Google, Nöral Makine Çevirisi (Neural Machine Translation – NMT) sayesinde çeviri hatalarının yüzde 85’e kadar düştüğünü belirtiyor. Şimdiye kadar Google, AI çeviri teknolojisini yalnızca Google Lens’te ve Google Çeviri‘nin web sürümünde kullanıyordu.

Google Çeviri'nin Kamera ile Çeviri Özelliğine 60 Yeni Dil Eklendi

Yenilenmiş bir arayüz ve dilleri otomatik olarak algılama yeteneği sayesinde kamera çeviri özelliğini kullanmak artık çok daha kolay durumda. Kaynağın “Dili algıla” olarak ayarlandığı sürece, anlık kamera çevirisi özelliği çevrilmesi gereken dili otomatik olarak algılamakta. The Verge tarafından belirtildiği gibi, güncelleme bugün yalnızca kullanıcıların yaklaşık yüzde biri için yayınlanmış durumda. Google’ın güncelleştirmeleri daha fazla sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir duruma getirmesi en az birkaç hafta sürebilir.

İlgili  Google Translate Web, Materyal Tasarım ile Güncellendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir