Güvenlik

Logitech Kablosuz Cihazınızı En Kısa Sürede Güncellemeniz Gerekiyor

Windows’ta veya Mac’te Logitech kablosuz fare veya klavye kullanıyor musunuz? Cihazınızın “MouseJack” saldırısına karşı savunmasız olma ihtimali yüksek.

2016’dan önce satılan cihazlarda bu açık bulunuyor ancak daha sonra satılan birçok cihaz da da bulunabilir.

The Verge‘deki Sean Hollister’ın açıkladığı gibi, MouseJack saldırısı yakındaki bir saldırganın bilgisayarınıza bağlı bir Logitech USB alıcısına girmesine izin veriyor. Cihazlarını bilgisayarınıza bağlayabilir ve istedikleri tüm klavye girişlerini kaydedebilirler. Ayrıca klavye tuşları göndererek, saldırgan kötü amaçlı yazılım indirebilir veya bilgisayarınızdaki tüm verileri silebilir.

Bu sorun 2016 yılında bildirilmişti ve düzeltmek için Logitech bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı.

Son birkaç yıl içinde yeni bir cihaz almış olsanız bile, bu durum cihazınızda bulunabilir. Bu güncelleme bir nedenden dolayı Logitech’in standart masaüstü yazılımı aracılığıyla sunulmayabilir. Bulmak, indirmek ve çalıştırmak için başka bir yol denemeniz gerekebilir.

Ürün yazılımı güncellemesini hiç yüklemediğinizden veya yeni alıcınızın yeni ürün yazılımıyla birlikte gelip gelmediğinden emin değilseniz, sadece güncellemeyi indirin ve yüklemeyi deneyin. Güncelleyici, tüm cihazlarınızın güncel olup olmadığını size bildirecektir.

Logitech’in belirttiği gibi, bu araç aynı zamanda bazı özel hassas Logitech kablosuz klavyelerinde üretici yazılımını da güncelleyecektir. Güncelleyiciyi çalıştırırken internete bağlı olduğunuzdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir