Güvenlik

Outlook.com Artık İşletmeler için Doğrulanmış Simgesini Ekliyor

Microsoft, önceden Hotmail olarak bilinen çevrimiçi e-posta hizmeti olan Outlook.com’a doğrulanmış simgesi ekliyor. Şimdilik ABD merkezli işletmeler, genel beta sürümünün bir parçası olarak doğrulanmış simgesi için kayıt olabilirler.

Doğrulanmış işletmelerin, yukarıda gösterildiği gibi adlarının yanında bir Twitter stili mavi onay işareti olacak. Microsoft bunu, Outlook.com kullanıcılarının bir e-postanın aslında doğru kişiden gelip gelmediğini ve hızlı bir şekilde bir telefon numarası bulmak veya bir posta listesinden çıkmak gibi şeyleri yapıp yapmadıklarını bilmeleri için bir yöntem olarak kullanıyor.

Windows blogta yer alan Microsoft yazısına göre:

Markalar artık onaylanmış bir simge edinerek, gelen kutusundaki işletmeleri tanımlamanızı kolaylaştırır. Yeni profil kartıyla iletişim bilgilerine, kargo bilgilerine, rezervasyonlara, mağaza konumlarına ve daha fazlasına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Ayrıca, hangi bültenlere kaydolduğunuzu kolayca görebilir ve yeni abonelik portalıyla tek tıklamayla aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Son olarak, gelen kutunuzda teklif ayrıntılarını doğrudan ileti listenizde göstererek promosyonlar bulmayı kolaylaştırıyoruz, böylece teklifi görmek için e-postayı açmanız gerekmiyor.

Kimlik Avı için Doğrulanmış Simgesi

Kimsenin daha önce böyle bir şey denememesi şaşırtıcı değil. DKIM (giden e-postalar için genel anahtar şifrelemesi) dahil olmak üzere, bir e-posta adresinin doğrulanmadığını kanıtlayan sistemler var. Bu farklı: Tüketicinin e-posta hizmetinde, zaten anladığı görsel bir işaretçiyi kullanan, kullanıcılara yönelik bir özellik.

Kimlik avı çok yaygındır ve birçoğu, sahte bir e-postanın aslında önemli bir markadan geldiğine inanan kullanıcılara bağlıdır. Böyle bir doğrulama sistemi yardım edebilir mi? Yalnızca çoğu işletmenin doğrulanmış olması ve hatta Microsoft’un doğrulama sürecinin sağlam olması durumunda bile yine de dikkatli olmalıyız.

İlgili  Microsoft, İsrail merkezli IoT güvenlik şirketi CyberX'i satın aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir