Apple

Android’den iPhone’a Kişileri Aktarmak

Android’den iPhone’a geçtiğinizde, tüm önemli verilerinizin sizinle birlikte geçiş yaptığından emin olmak istersiniz. En önemli verileriniz arasında, Kişiler uygulamanızda saklanan tüm telefon numaraları, e-postalar ve adresler bulunur. 

Kişilerinizi Android’den iPhone’a aktarmanın dört kolay yolu var.

 • Apple’ın Move to iOS uygulamasına kullanma
 • SIM kart kullanma
 • Google’ı kullanma
 • iTunes’u bilgisayarda kullanma

Tabii ki, bir telefondan diğerine aktarım yapmak için iletişimin yanında çok fazla veri var.

Ancak bu makalede, tüm kişilerin adres defterinizden aktarılmasına odaklanacağız, böylece yüzlerce (veya daha fazla!) Telefon numarası ve e-posta adresi kaybetmeyecek ve kişilerinizi sıfırdan yeniden oluşturmanız gerekecek.

Move to iOS Uygulamasını Kullanın

Android'den iPhone'a Kişileri Aktarmak

Apple, Google Play Store’da bulunan Android cihazlar için Move to iOS özelliğiyle Android’den iPhone’a veri aktarmayı kolaylaştırdı. Bu uygulama, Android cihazınızdaki tüm verileri (kişiler, kısa mesajlar, fotoğraflar ve videolar, takvim, e-posta hesapları, web sitesi yer işaretleri) birleştirir ve ardından bunları yeni iPhone’unuza Wi-Fi üzerinden aktarır. Süreç daha basit olamazdı.

Android 4.0 veya sonraki bir sürümü çalıştıran Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz ve iOS 9.3 veya sonraki bir sürümü çalıştıran iPhone’unuz varsa, bu uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Android uygulamalarınızı aktarmaz, ancak Android cihazınızda sahip olduğunuz uygulamalara dayanarak App Store’dan önerilerde bulunur. Eşleştirmede ücretsiz uygulamaların eşleştirilmesi önerilir. Eşleşen ücretli uygulamalar, daha sonra satın alınmak üzere App Store istek listenize eklenir.

SIM Kartınızı Kullanın

Android'den iPhone'a Kişileri Aktarmak

Yalnızca kişilerinizi taşımakla ilgileniyorsanız, bunu Android telefonunuzdaki SIM kartını kullanarak yapabilirsiniz. Adres defteri verilerini Android SIM kartta saklayabileceğinizden, kişilerinizi oraya yedekleyebilir ve iPhone’unuza taşıyabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler:

 1. Android cihazınızda, adres defteri kişilerinizi cihazınızın SIM kartına yedekleyin.
 2. Android cihazından SIM kartı çıkarın.
 3. SIM kartı iPhone’unuza takın.
 4. iPhone’da Ayarlar uygulamasına dokunun.
 5. Kişiler’e (iOS’un bazı eski sürümlerinde, bu Posta, Kişiler, Takvimler) dokunun.
 6. SIM Kişileri Al öğesine dokunun.
İlgili  iPhone'da Klasör Nasıl Oluşturulur?

İçe aktarma işlemi tamamlandığında, kişileriniz iPhone’unuzda önceden yüklenmiş Kişiler uygulamasında kullanılabilir.

Google Kullanın

Android'den iPhone'a Kişileri Aktarmak

Tüm verilerinizi senkronize halde tutmak için bulutun gücünü kullanabilirsiniz. Bu durumda, Google’ı kullanmak en iyi seçimdir çünkü hem Android hem de iPhone desteklemektedir. Bu adımları takip edin:

 1. Android cihazınızda kişilerinizi Google’a yedekleyin. Google hesabınızı cihazınızda kullanıyorsanız, yedek otomatik olarak gerçekleşmelidir.
 2. Bunu yaptığınızda, Google hesabınızı iPhone’unuza ekleyin.
 3. Hesap oluşturulduğunda, anında senkronizasyonu etkinleştirebilirsiniz. Yoksa, Ayarlar> Hesaplar ve Şifreler’e gidin ve Gmail hesabına dokunun.
 4. Rehber kaydırıcısını Açık (yeşil) konuma getirin ve Google hesabınıza eklediğiniz kişiler iPhone ile senkronize edilecektir.

Bundan sonra, iPhone adres defterinizde yaptığınız herhangi bir değişiklik Google hesabınızla senkronize oluyor. Adres defterinizin tam bir kopyası iki yerde olacak, güvenli bir şekilde yedeklenecek ve gerektiğinde diğer cihazlara aktarmaya hazır olacaksınız.

Tercih ederseniz, kişilerinizi Google’ı kullanmak yerine iPhone’la senkronize etmek için Yahoo’yu kullanabilirsiniz. Süreç aynıdır.

iTunes’u Kullanın

Android'den iPhone'a Kişileri Aktarmak

Kişilerinizi bir platformdan diğerine aktarmanın son yöntemi, verileri iPhone’a senkronize etmenin klasik yolunu içerir: iTunes.

Bu yöntem, yalnızca bulutla senkronize etmek yerine, verileri senkronize ettiğiniz bir bilgisayara sahip olduğunuzu varsayar. Eğer öyleyse, şu adımları izleyin:

 1. Android cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve adres defteri verilerinizle senkronize edin. Windows 8, 8.1 veya 10 kullanıyorsanız, bunu kolaylaştırmak için Microsoft Mağazasından indirebilirsiniz.
 2. Android verileriniz senkronize edildikten sonra iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın.
 3. iTunes’da, oynatma kontrollerinin altındaki ekranın sol üst köşesindeki iPhone simgesini tıklayın.
 4. iPhone yönetim ekranı açıkken, sol sütundaki Bilgi menüsünü tıklayın.
 5. Bu ekranda, adres defteri senkronizasyonunu etkinleştirmek için Kişileri Senkronize Et’in yanındaki kutuyu işaretleyin.
 6. Açılır menüde, kullandığınız adres defteri programını seçin.
 7. Tüm Kişiler’in yanındaki düğmeye tıklayın.
 8. Bu ayarı kaydetmek ve tüm kişilerinizi iPhone’a aktarmak için sağ alt köşedeki Uygula düğmesini tıklayın.
İlgili  Huawei'nin İşletim Sistemi HarmonyOS Duyuruldu!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir