Microsoft Office

Office 2019 ve Office 365 Karşılaştırması

Office’in bir sürümü almak karmaşık olmamalıdır. Bu kılavuzda, ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olacağız.

Yükseltmeyi planlıyorsanız veya Microsoft Office‘te yeniyseniz, muhtemelen iki seçeneğiniz olduğunu fark etmişsinizdir: Office 2019 ve Office 365

Her iki sürüm de Word, Excel, PowerPoint ve Outlook dahil olmak üzere en son temel özelliklere sahip aynı uygulamaları sunuyor olsa da, sahip olma maliyetine ve özellik listesine göre bazı önemli farklılıklar vardır. (Açıkçası Office 2019, Office 365’in yerini almaz.)

Bu Windows 10 yazımızda, Office 2019 veya Office 365 arasında karar vermek için bilmeniz gereken bilgileri size göstereceğiz.

Office 2019 Özellikleri

Office 2019, Microsoft’un bir aylık abonelik gerektirmeyen popüler ofis uygulamaları paketinin bağımsız sürümü için kullandığı addır; bu, bir kerelik satın alma işleminden sonra, sonsuza dek sahip olacağınız anlamına gelir.

Bu seçeneği (Office’in “kalıcı” veya “kurum içi” sürümü olarak da bilinir) kullanarak, uygulamaları yalnızca tek bir bilgisayara yükleyebilir, güvenlik güncellemelerini alırsınız ancak farklı bir sürüme geçemezsiniz. Bu, satın aldığınız sürümü önür boyu kullanabileceğiniz, ancak yeni özelliklere ve araçlara erişmek istiyorsanız tam ücret ödemeniz gerekeceği anlamına gelir.

Ayrıca Office 2019, Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi önceki sürümlerden daha fazla geliştirmelerle birlikte gelen uygulamalarla birlikte sunulsa da, Office 365 aboneliği ile kullanılabilen avantajlardan çoğuna erişemezsiniz.

Örneğin, 2019 sürümünde, Skype kullanarak sabit hatlara çağrı yapmak için ücretsiz kredi, 1 TB OneDrive bulut depolama alanı ve AI özelliklerini ve avantajlarını bulamazsınız.

Office 2019’u Kim Satın Almalı?

Office 2019’u herkes satın alabilse de bu sürüm, toplu lisansları olan ticari müşteriler için tasarlanmıştır; bu da uygulama içi uygulama paketini kullanmak için belirli gereksinimlere sahip olur ve bulut tabanlı bir sürüme geçiş yapmaya hazır değildirler.

İlgili  Office 2019 Çıkış Tarihiyle Birlikte Resmi Olarak Duyuruldu!

Normal bir kullancıysanız, bu iyi bir seçenektir, ancak yalnızca paketi tek bir cihaza kurmayı planlıyorsanız, yeni özelliklere güvenmiyorsunuz veya kullanmaya başlamaya hazır değilsiniz.

Office 2019, Office Home & Student 2019 ve Office Home & Business 2019 dahil olmak üzere iki çeşitte gelir ve genellikle sırasıyla cihaz başına 719 TL civarında fiyatlandırılır.

Office Home & Student 2019, Word, Excel, PowerPoint ve PowerPoint ile birlikte gelirken, Office Home & Business 2019, Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote’u içerir.

Ayrıca, önceki kalıcı sürümlerden farklı olarak, Office 2019’un yalnızca Windows 10 çalıştıran aygıtlarda veya macOS’un en yeni üç sürümünde desteklendiğini unutmayın. En güncel Office sürümünü kullanmanız gerekiyorsa ve hala Windows 8.1 veya Windows 7 kullanıyorsanız, bir Office 365 aboneliği satın almanız gerekir.

Office 365 Özellikleri

Office 365, Microsoft’un Office 2019 ile aynı uygulamaları sunan, ancak daha fazla uygulama, özellik, araç ve diğer avantajlarla birlikte abonelik planı hizmeti için kullandığı addır.

Office 365 Özellikleri

Bu seçeneği kullanarak, hesabınıza yalnızca beş cihaz eriştiği sürece, tüm cihazlarınızda Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access ve diğer uygulamalara erişim sağlayan aylık veya yıllık abonelik ödersiniz. Ayrıca, abonelik planınıza bağlı olarak, hesabı bir abonelikle toplam altı kişi için paylaşabilirsiniz.

Abonelik planına sahip olmanın en iyi özelliklerinden biri belki de yeni sürümler hakkında endişelenmenize gerek olmamasıdır. Office 365’i kullanırken, her zaman Microsoft’un sunabileceği uygulamaların en güncel sürümünü çalıştırıyor olursunuz. Bu, düzenli güvenlik güncellemelerini, iyileştirmeleri ve daha da önemlisi, kullanılabilir hale gelir gelmez en yeni özelliklere ve araçlara erişim sağlar.

Ayrıca evinizde, okulda, işte ve cihazlarda üretkenliğinizi artırmaya yardımcı olacak gerçek zamanlı işbirliği ve AI özellikleri gibi bulut özelliklerine de sahip olursunuz. Buna ek olarak, 1 TB OneDrive depolama alanı, sabit hatlara çağrı yapmak için Skype dakikaları alırsınız ve olabilecek herhangi bir sorunuz varsa destek hattına başvurabilirsiniz.

İlgili  Office 2019 ve Office 365: Hangisini satın almalısınız?

Office 2019’a benzer şekilde, Office 365’i mobil aygıtlarınıza yükleyebilirsiniz, ancak kalıcı sürümün aksine, tüm özelliklere erişebilirsiniz.

Office 365’i Kim Satın Almalı?

Uygulama paketine erişmeniz gerekiyorsa Office 365, belki de en iyi seçimdir, çünkü güncellemelerin ve yükseltmelerin sürekliliğini düşük maliyetle sağlayan tek seçenektir. Ayrıca Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 ve macOS çalıştıran cihazlarda da dahil olmak üzere tüm cihazlarınıza yükleyebileceğiniz tüm uygulamalara erişebilirsiniz.

Abonelik hizmeti farklı planlar ile geliyor. Uygulamaları ve hizmetleri kullanan tek kişi sizseniz, 1TB OneDrive depolama alanına ve Skype dakikalarına ek olarak, yazılım paketine erişmenizi sağlayan “Office 365 BireyselKişisel” planını yıllık 360 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Ancak, planı aile üyeleri veya oda arkadaşlarıyla paylaşmayı planlıyorsanız, uygulamaları ve avantajları en fazla beş ek kişi ile paylaşmanıza olanak tanıyan “Office 365 Ev” planı için yıllık 479 TL ödemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir