Microsoft Office

Windows 10’da Microsoft Teams Kaldırma Adımları

Microsoft Teams Windows bilgisayarınızda kendini yeniden yüklemeye ve açılışta kendisini başlatmaya devam ederse, çözümü var. İşte Microsoft Teams kaldırma adımları.

Saçma ama işte böyle çalışıyor. Özellikle, hem Microsoft Teams hem de Teams Machine-Wide Installer kaldırmanız gerekir. Sadece Microsoft Teams kaldırırsanız, makine genelindeki yükleyici, bilgisayarınıza her oturum açtığınızda yeniden yükleyecektir. Teams’i tamamen kaldırmak için her iki uygulamayı da kaldırmanız gerekir.

Her ikisini de kaldırmak için, Windows 10‘da Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamalar ve özellikler bölümüne gidin.

Uygulamalar ve özellikler altında, “Teams” yazarak arama yapın. Hem Microsoft Teams hem de Teams Machine-Wide Installer uygulamasını kaldırın.

Bu uygulamaları kaldırmak için klasik Denetim Masası’nı da kullanabilirsiniz. Denetim Masası> Programlar> Program Kaldırma ekranına gidin, Teams’i bulun arayın ve hem Microsoft Teams hem de Teams Machine-Wide Installer’ı kaldırın.

İşte hepsi bu kadar. Bilgisayarınızda bir sonraki oturum açışınızda, Teams otomatik olarak yeniden yüklenmez. İsteyerek indirip yükleyene kadar sisteminizden silinecektir.

Microsoft’un web sitesinde belirtildiği gibi, Office’i sisteminizden kaldırırsanız Teams de kaldırılacaktır. Microsoft Office, bazı durumlarda hem Teams’i hem de Teams Machine-Wide Installer uygulamasını otomatik olarak yükleyebilir.

İlgili  Windows 10 1909 Kasım Güncellemesi için KB4530684 Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir