Oyun

DayZ’e İnşa Etme ve Mouse Klavye Desteği Geliyor!

DayZ, birkaç yıl önce bilgisayarda popülerlik kazanan bir açık dünya oyunudur.

Amaç, oyuncular için kıyamet sonrası bir harita üzerinde olabildiğince uzun süre hayatta kalmak. Birçok oyuncu DayZ’ı zor bir deneyim olarak değerlendiriyor çünkü hiçbir ipucu, yol noktası, eğitim veya yaşam yok. Eğer bir hata yaparsanız ve ölürseniz, her şeyinizi kaybedersiniz ve kesinlikle sıfırdan başlarsınız.

DayZ, birkaç ay önce Xbox Game Preview programında başladı ve o zamandan bu yana, çok sayıda önemli özellik elde edilmedi. Neyse ki, bu 22 Kasım 2018’de değişmek üzere. Bugün, geliştirici Bohemia Interactive, önümüzdeki günlerde oyuna yeni inşa etme ve yeni araçlar ekleneceğini belirtti. Bu, ekibin şimdiye kadar yaptığı “en büyük oyun güncellemesi” dir, çünkü aynı zamanda yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik çok sayıda geliştirme de getiriyor.

Ancak yayın, konsollarda daha iyi hale getirilmesi ve envanterin revizyonu için arayüzde gelecekteki güncellemelere de söz verdi. Oyunun Xbox Game Preview’den çıkmadan önce geliştirilmeleri gereken çok fazla alan var.

Son olarak, X018‘de Microsoft, mouse ve klavye desteğinin Xbox One’a geldiğini duyurdu. DayZ bu yeni özellikten yararlanacak oyunlardan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir