Oyun

Epic Games Store Artık Bulut Depolamayı Destekliyor

Birçok kişi tarafından bulut depolama özelliğinin olmaması nedeniyle eleştirilen Epic Games Store, en sonunda bu konuda değişiklik yapmaya başladı.

Bulut depolama şu an bazı seçili olan oyunlar için geçerli durumda. Epic CEO‘su Tim Sweeney, “birkaç yeni oyun için” bulut depolama özelliğinin geliştirildiğini onayladı.

Bulut depolama, oyunculara birçok kolaylık sağlamaktadır. Oyun ilerlemelerini buluta kolayca kaydedebilir ve daha sonra istedikleri zaman istedikleri herhangi bir cihazda bu oyun kayıtlarına erişerek kaldıkları yerden devam edebilirler. Bu özellik, cihazlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır, çünkü oyuncular oyun sırasında ilerlemelerinin kaybedilmeyeceğinden emin olabilirler.

Pek çok kişi bu özelliği Epic Games Store’a eklemek için Epic’e destek kaydı oluşturmuştu. Ayrıca, Valve‘ın bu özelliği on yıl önce sunan ilk firmalardan biri olduğu ve bu özelliği en başından beri Epic Games Store’un sunması bekleniyordu.

Bu hafta Epic Games Store’da ücretsiz olarak bulunan Moonlighter, bulut depolamanın bulunduğu oyunlardan biri. Sweeney, bu özelliğin yaygın bir şekilde kullanılabilmesi için yapılacak “biraz daha fazla iş” olduğunu ekledi.

İlgili  Epic Games Store'dan iki ücretsiz oyun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir