Connect with us

Arama yapın

Oyun

Fortnite İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) Nasıl Etkinleştirilir?

Fortnite Açılış Ekranı

Fortnite’in popülaritesi arttıkça, Epic Games hesapları için risk daha fazla oluyor. Ancak hesabınızın güvenliğini arttırabilirsiniz.

Fortnite oyun içi para birimi Vbucks, kıyafetler, planör, kazma ve ifadeler gibi ürünleri satın almanın tek yoludur. Fakat Vbucks, çoğu zaman gerçek para harcamanıza sebep oluyor. Oyunda ücretsiz kazandıklarınız ile fazla satın alma yapamıyorsunuz.

İnternet dünyasının dolandırıcıları sizlere “ücretsiz Vbucks, buraya tıkla” gibi sahte linkler gönderebilirler. Şunu söyleyebiliriz gibi ücretsiz Vbucks yok. Epic Games’te bunu onaylıyor. Bunlar Epic Games hesabınıza giriş yapmak için size sunulan dolandırma yöntemlerinden biridir.

Kendinizi korumak için yapılacak ilk şey, bu bağlantıların hiçbirine tıklamamak. Ancak bunlara tıklamasanızda hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulaması ekleyerek ekstra güvenlik adımı koymanız faydalı olacaktır. Ayrıca, Epic hesabınızda kayıtlı herhangi bir kart bulunuyorsa, bunu da kaldırabilirsiniz. Çok fazla güvenlik için koruma olmasına rağmen bu kötü kişiler her zaman sızabilirler.

Fortnite İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) Nasıl Etkinleştirilir?

İki faktörlü kimlik doğrulama kullanarak Epic Games hesabınıza ekstra güvenlik eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Epicgames.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Hesap ayarlarını, sağ üst köşedeki kullanıcı adınızın üzerine mouse imlecini getirerek açın.
  3. Şifre ve güvenliği seçin.
  4. Alt kısımda iki faktörlü oturum açmayı etkinleştir etiketli düğmeyi tıklayın.

Fortnite İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) Nasıl Etkinleştirilir?

Şimdi, Epic Games hesabınızla yeni bir cihaza giriş yaptığınızda, erişime izin verilmeden önce girmeniz gereken benzersiz bir kod size gönderilecektir. Hesap ayarlarınızdayken, benzersiz ve tahmin edilmesi zor bir şifreniz olduğundan emin olmak da iyi bir fikir.

İlgili  İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir ve Neden Kullanmalıyız?
Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  Battle Royale Oyunu Rapture Rejects Steam'de Erken Erişime Açıldı

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  Counter Strike: Global Offensive Battle Royale Moduyla Birlikte Artık...

Yazılım

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox artık Windows 10 bilgisayarınızda PDF görüntülemek için yerleşik bir okuyucuya sahip. İlgili  Epic Games Store'da Artık Steam’e...

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  Ninja 1...