Sosyal Ağlar

Instagram Güvenlik Açığı Doğrulandı

The Information’a göre, Instagram’ın “Verilerinizi İndir” aracındaki bir hata bazı kullanıcı şifrelerini yanlışlıkla açığa çıkarıyor. Bazı durumlarda, kullanıcı şifreleri genel görünüme maruz kalmış olabilir. Instagram’ın etkilenen kullanıcılara bir e-posta yoluyla bilgi verdikleri söyleniyor.

The Information raporları Instagram kullanıcılarının e-posta yoluyla “Verilerinizi İndir” aracını kullandıkları takdirde şifrelerinin, araca bağlı bir web sayfasının URL’sine dahil edilmesiyle ortaya çıktığı bildirildi. Ayrıca şifreler de Facebook’un bilgisayarlarında saklandı.

Bu noktada sorunun büyüklüğü belirsiz, ancak Instagram için bir şirket sözcüsü, konunun “içsel olarak keşfedildiğini ve çok az sayıda insanı etkilediğini” söylüyor. Instagram aynı zamanda, hatanın çözüldüğünü ve etkilenen kullanıcıların URL’yi görmesini engellemek için tarayıcı geçmişini temizlesini öneriyor.

Instagram Hesapları Nasıl Ele Geçirilir?

Bu, Instagram ve Facebook için oldukça sarsıcı ve temel bir güvenlik problemidir. Kesinlikle Instagram’da devam eden diğer güvenlik uygulamalarının sorusunu gündeme getiriyor.

Instagram, AB’nin GSYİH’sine uyum sağlamak için bu yılın Nisan ayında “Verilerinizi İndir” aracını başlattı. Verilerinizi araç aracılığıyla talep ettiğinizde Instagram, Instagram üzerinde paylaştığınız her şeyin ve şirketin topladığı tüm verilerin tam bir kopyasıyla size 48 saat içinde e-posta gönderiyor.

Instagram’ın “Verilerinizi İndir” özelliğini kullandınız mı? Bu güvenlik açığından etkilendiğinizi bildiren bir e-posta aldınız mı? Yorumlarda bizi bilgilendirin.

İlgili  Dondurulan Instagram Hesabını Aktifleştirmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir