Sosyal Ağlar

Tinder, LGBT ilişkilerinin yasadışı olduğu ülkelerde kullanıcıları uyaracak

Tinder, bu hafta yayınladığı güncelleme ile kullanıcılarına LGBT ilişkilerin yasalarca cezalandırılabildiği bir ülkede seyahat ederken uyarılar gösterecek.

Tinder’ın “Traveler Alert” özelliği, aynı cinsiyete sahip bireylerin ilişkilerini yasaklayan ülkelerde bulunduğunda bu kullanıcıların profillerini otomatik olarak gizliyor.

Uygulama ayrıca, kullanıcıların bu ülkelerde profillerinin gizli kalmasını isteyip istemediklerini seçmelerini izin veriyor. Herkese açık bir profile sahip olma kararı alırlarsa, uygulama cinsel yönelimlerini veya cinsiyetlerini göstermeyecek, böylece buluşma tercihlerine dayanarak kolluk kuvvetlerine karşı korunmuş kalacaklar.

Kullanıcılar bu uyarıyı yalnızca bu ülkelerde gerçekten bulunuyorsa ve bu ülkelerde dünyanın herhangi bir yerinden kaydırmak için Tinder Passport kullanıyorsalar görecektir. Bu uyarı, kullanıcıları “yeni eşleşmeler yaparken dikkatli olmaya ve daha fazla özen göstermeye” ve bilmedikleri kişilerle buluşmamaya teşvik etmektedir.

Tinder, aynı cinsiyete sahip bireylerin ilişkilerinin yasalarca cezalandırıldığı Uluslararası International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association ile ortaklaşa 69 ülke belirledi. Traveler Alert, Tinder kullanıcıları için iOS ve Android‘de yayınlanmış durumda.

İlgili  Android telefonlar için çökmeye neden olan duvar kağıdı keşfedildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir