Sosyal Ağlar

TikTok, Diğer Sosyal Ağlarda Bulunan Özellikleri Test Ediyor

TikTok, şu anda kullanıcıların yeni ilgi çekici içerikleri keşfetmelerini kolaylaştırmak için bir Keşif sekmesini test ediyor.

Keşif sekmesi, Arama işlevinin bulunduğu yerde, yükleme düğmesinin solunda yer almış görünüyor.

Farkı görebiliyor musunuz bakalım:

TikTok TikTok

Yeni Keşfet sekmesi, daha önce Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler uygulamalarda piyasaya sürülmemiş olan özellikleri sızdıran Jane Manchun Wong tarafından tespit edildi.

Keşfet sekmesinin eski Arama işlevinden farklı olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Wong TNW‘ye “prototip şu an sadece ‘Network Error’ gösteriyor” diyor.

TikTok bir çok şeyi test ediyor

Yeni bir Keşfet sekmesi, Çin sosyal medya devinin son zamanlarda uğraştığı tek özellik değil.

Wong, TikTok’un, kişilere hızlı bir şekilde video göndermenize olanak tanıyan özel bir WhatsApp arkadaş listesiyle deneme yaptığını da belirtti. Dürüst olmak gerekirse, WhatsApp TikTok’un kullanıcı arayüzünü paylaşmasında zaten desteklenmişti, yeni geliştirme sadece bir kısayol görevi görüyor.

TikTok, Diğer Sosyal Ağlarda Bulunan Özellikleri Test Ediyor

Instagram, kullanıcılardan gelen beğeni sayılarını gizlemekle meşgulken TikTok, videoların indirilme ve beğenilme sayısını gösteren yeni simgeleri de test ediyor.

Wong ayrıca, TikTok profilinizi Google ve Facebook hesaplarınıza bağlamanızı mümkün kılan yeni bir eklentiyi daha ortaya çıkardı.

Bağlantı özelliği Facebook ve Google profillerinizle TikTok hesabınıza giriş yapmanızı mümkün kılıyor. Bunun, Çince uygulamanın yeni kullanıcılar tarafından kullanılmasını daha da kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Birden fazla hesabı yönetmeyi kolaylaştırmak için şirket aynı zamanda Instagram’dakine benzer bir hesap değiştirici de deniyor.

TikTok 2017 yılının sonunda popülerliğini arttırarak Reddit ve Twitter gibi sosyal medya rakiplerini 2018’de hızla geride bırakmıştı.

İlgili  WhatsApp sohbetleri Android'den iPhone'a nasıl aktarılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir