Windows

EasyAntiCheat.exe nedir ve silebilir miyim?

EasyAntiCheat nedir diye soranlardansanız özetleyelim; online oyunlar için hile önleme programıdır ve birçok online oyunda kullanılmaktadır.

Fortnite ve birçok online oyun için bilgisayarınızda EasyAntiCheat.exe kurulu olması gerekmektedir. Easy Anti-Cheat, oyun oynarken bilgisayarınızı izler ve hilelere engel olmaya çalışır. Bir problem tespit ederse online oynayamamanız için hesabınızı yasaklayabilir.

EasyAntiCheat nedir?

Easyanticheat nedir?

Easyanticheat nedir?

Easy Anti-Cheat, online çok oyunculu oyunlarda hile kullananları engellemek ve yakalamak için tasarlanmış bir anti-hile programıdır. 2001’de ortaya çıkan bir başka anti-hile uygulaması olan PunkBuster için daha modern bir alternatif gibi düşünebilirsiniz. Easy Anti-Cheat hem Windows hem de MacOS’ta çalışmaktadır. Ayrıca oyun sektöründe lider hile önleme yazılımı olarak görülmektedir.

EasyAntiCheat kullanan bir online oyun oynarken bilgisayarınızın arka planında çalışır. Sadece hile kullanan hesapları yasaklamaktan ziyade, hilelerin çalışmasını durdurmak için tasarlanmıştır.

Programın çalışıp çalışmadığını anlamak için Görev Yöneticisi’nde “EasyAntiCheat Service” veya “ EasyAntiCheat.exe ” ismini kontrol edebilirsiniz.

EasyAntiCheat.exe ne zaman çalışır?

EasyAntiCheat.exe nedir ve silebilir miyim?

EasyAntiCheat.exe işlemi sadece gerekli olan oyunlar açıldığında çalışır. Bir oyun oynamıyorsanız EasyAntiCheat.exe arka planda çalışmaz.

Örneğin Fortnite gibi bir oyunu başlattığınızda EasyAntiCheat.exe’da çalışmaya başlar. Oyunu oynadığınız sürece çalışmaya devam eder ve oyunu kapattığınızda kapanır.

Hizmetler uygulamasını kontrol ederseniz EasyAntiCheat hizmetinin yalnızca onu kullanan bir oyundayken çalıştığını görebilirsiniz.

Hangi oyunlarda kullanılıyor?

Easy Anti-Cheat, son birkaç yılda piyasaya sunulan online çok oyunculu oyunlar arasında yaygın hale geldi. Bazı oyunlar hala Steam’in yerleşik Valve Anti-Cheat Sistemi (VAC) gibi diğer çözümleri kullanıyor. Bazı oyunlar kendi anti-hile araçlarını kullanıyor – örneğin, Overwatch ve diğer Blizzard oyunları Blizzard’ın kendi yerleşik anti-hile özelliğini kullanıyor.

İlgili  Fortnite için Yeni Kostümler ve Malzemeler Geliyor!

Easy Anti-Cheat web sitesi EasyAntiCheat kullanan oyunların bir listesini sunuyor. Bunlar arasında Far Cry 5, Fortnite Battle Royale, Rust, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands ve Watch Dogs gibi oyunlar bulunmaktadır.

EasyAntiCheat’i silebilir miyim?

EasyAntiCheat.exe nedir ve silebilir miyim?

Easy Anti-Cheat sadece desteklenen bir oyunu kurduğunuzda sisteminize yüklenir. Bu oyunu kaldırdığınızda Easy Anti-Cheat de kaldırılmaktadır.

Örneğin, Fornite’ı yüklerseniz, Easy Anti-Cheat’ı otomatik olarak kuracaktır. Eğer Fortnite’ı kaldırırsanız, Easy Anti-Cheat kaldırılacaktır.

İsterseniz Easy Anti-Cheat uygulamasını manuel olarak kaldırabilirsiniz, ancak desteklenen online oyunları oynayamazsınız. Bunun için tekrar bu programı kurmanız gerekmektedir.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir